Mitsubishi L200 okazał się zwycięzcą rankingu przedrukowanego przez tygodnik "Auto Świat" a sporządzonego przez niemiecki magazyn "Auto Bild". Redakcja mierzyła i porównywała osiągi samochodów w poszczególnych klasach.

L200 najszybciej spośród wszystkich pickupów osiągnął prędkość 100 km/h. Czas sprintu to 11,7 sekundy.

Japoński pikap kryje pod spodem system napędu 4x4 Super Select 4WD, który daje możliwość jazdy w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości, na dowolnej nawierzchni.

Czytaj dalej>>>


Mitsubishi L200 w zmodernizowanej wersji wjechało do Polski w kwietniu 2010 roku. Dzięki zmianom stylizacyjnym sylwetka samochodu stała się bardziej masywna a odświeżony model oferuje lepszą funkcjonalność (przeprojektowana platforma ładunkowa dla wersji Club Cab, czyli półtorej kabiny), komfort (nowe wnętrze i elementy wyposażenia) i technologię (nowa przekładnia automatyczna, niższy poziom emisji CO2).

W tym roku Mitsubishi L200 jest najlepiej sprzedającym się pickupem w Polsce (sprzedaż styczeń-wrzesień 2010 - według instytutu Samar). Pomimo spadku sprzedaży notowanego w segmencie pickupów, od stycznia do końca października sprzedano 509 takich pojazdów, czyli o ponad 16 proc. więcej niż w tym samym okresie 2009 roku.