Sedan Cruze to dziś bestseller Chevroleta. "Cruze okazuje się być prawdziwą historią sukcesu. Sprzedajemy ten model w 70 krajach na całym świecie i niedawno prześcignął on Aveo, nasz najlepiej sprzedający się samochód osobowy." - mówi Wayne’a Brannona, prezes i dyrektor zarządzającego Chevrolet Europe.

Teraz Chevrolet zdecydował się jeszcze mocniej wcisnąć gaz i… chce przekonać kierowców na całym świecie do jazdy elektrycznym modelem Cruze. Na początek flotę takich aut producent zdecydował się oddać w ręce mieszkańców Seulu, stolicy Korei Południowej.

Chevrolet Cruze EV (skrót od "Electric Vehicle", który oznacza pojazd z napędem elektrycznym) jest wyposażony w akumulator o pojemności 31 kWh, generujący maksymalną moc 150 kW. Flota demonstracyjna będzie szczegółowo nadzorowana w celu obliczenia zasięgu, który pojazd tego rozmiaru może osiągnąć w rzeczywistych warunkach eksploatacji.

Według testów przeprowadzonych przez LG Chem (jednego z partnerów projektu) pojazdy te mogą na jednym ładowaniu osiągnąć zasięg do 160 km. Samochody biorące udział w projekcie charakteryzują się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 8,2 sekundy, przy maksymalnej prędkości na poziomie 165 km/h.

Korzystając z typowego gniazdka domowego o napięciu 220 V, model Cruze EV może zostać naładowany "do pełna" w 8-10 godzin. Jednym z celów testów przeprowadzanych w Seulu jest także sprawdzenie specjalnego oprogramowania do szybkiego ładowania akumulatorów.

Podczas gdy w innych modelach zestawy akumulatorowe zajmują powierzchnię bagażową samochodu, w Chevrolecie Cruze EV akumulatory zostały zamontowane w podwoziu. Dzięki temu samochód Elektryczny nie traci na praktyczności - pojemność przestrzeni bagażowej pozostaje identyczna jak w konwencjonalnych pojazdach z silnikami spalinowymi.

"Choć pozostało jeszcze wiele do zrobienia, to już sam fakt, że potrafiliśmy przygotować taki model w mniej niż rok, pokazuje jak bardzo obiecujące plany szykujemy dla naszych klientów w Korei i na całym świecie" - powiedział Mike Arcamone, prezes i dyrektor wykonawczy GM DAT.