Jak poinformował nas zespół Skoda Castrol BP Rally Team stan Leszka Kuzaja poprawia się, jednak najbliższy Rajd Warszawski odbędzie się jeszcze bez jego udziału.

Przypomnijmy, tuż przed Rajdem Rzeszowskim, 3. sierpnia w okolicy miejscowości Dynów zespół Skoda Castrol BP Rally Team zorganizował testy. Podczas jednego z ostatnich przejazdów, załoga zjechała z drogi, wpadła do rowu i rolowała kilka razy. Poważnemu uszkodzeniu uległ silnik Fabii S2000. Po przewiezieniu kierowcy Skody, Leszka Kuzaja do szpitala na obserwację, okazało się, że doznał on obrażeń wewnętrznych.

By Kuzaj mógł ponownie wsiąść za kierownicę, konieczna jest dalsza rehabilitacja. "Potrzebuję jeszcze trochę czasu, aby być w pełni sprawnym. Zdaję sobie sprawę, że informacja ta dla nikogo z nas nie jest satysfakcjonująca i dobra, a osobiście dla mnie bardzo zła. Nie chciałbym jednak ryzykować, by nie przekreślać całkowicie swoich szans na dalsze starty w tym sezonie" - powiedział Kuzaj. "Bardzo dziękuje wszystkim za życzenia powrotu do zdrowia" - dodał. 

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zespół Skody startuje od początku sezonu. Członkowie załogi Skoda Castrol BP Rally Team, jak i fani Leszka Kuzaja z niecierpliwością czekają na jego powrót do rywalizacji.

Rajd Warszawski z bazą w oddalonym o 125 kilometrów na północny zachód od Stolicy Sierpcu będzie ostatnią w tym sezonie RSMP imprezą po luźnych nawierzchniach. Zawody zastąpiły w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski płocki Rajd Orlen.

Zabraknie widowiskowego superoesu Mostowa w centrum Płocka, ale trasa rajdu w około 80 procentach pokrywa się z ubiegłoroczną, włącznie z ulubionym przez kibiców i fotoreporterów przejazdem przez wodę na próbie nazwanej "Przez Bród".

Rajd rusza 3 września – metę przewidziano w niedzielę 5 września ok. 15.30.