Zobacz, jakie samochody kradną złodzieje

| Aktualizacja:
X

Uwaga, złodzieje aut nie śpią! Mało tego - są coraz lepiej zorganizowani i wyposażeni! W dodatku zmienili upodobania! Drżyj, jeśli masz któryś z tych samochodów…

O ponad 15 proc. mniej aut niż rok temu skradli złodzieje w stolicy w pierwszym półroczu - czytamy w "Życiu Warszawy".

Niemniej złodzieje są coraz lepiej zorganizowani i wyposażeni. Nie tylko w mechaniczne narzędzia, ale także w oprzyrządowanie elektroniczne. 13 sekund zajęło przestępcy uruchomienie drogiego Audi Q7 na jednym ze stołecznych parkingów.

Ale na liście najczęściej kradzionych samochodów nie ma tak drogich modeli. Są za to głównie przedstawiciele japońskiej motoryzacji. I tak na czele znajduje się Toyota Corolla a za nią mniejszy model tego samego koncernu - Yaris. Dwa, kolejne miejsca należą do Hondy: Accord i Civic. "Dopiero" na piątym miejscu jest VW Golf. Wniosek z tego, że niemieckie auta nie cieszą się już taką popularnością.

Coraz rzadziej łupem złodziei padają stare pojazdy. Wybierają nowe lub najwyżej kilkuletnie. Aktywne poczynania, utworzonego kilka lat temu, specjalnego wydziału do walki z kradzieżami samochodów sprawiły, że rabusie wolą wyjeżdżać za granicę i tam dokonywać przestępczego procederu.

Właśnie za naszą zachodnią granicą złodzieje czują się bardziej anonimowi i dzięki temu łatwiej im kraść samochody - mówią policjanci.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: PAP
  • ~Tuskopatol
   2010-08-13 13:52
   "Aktywne poczynania, utworzonego kilka lat
   temu, specjalnego wydziału do walki z kradzieżami samochodów sprawiły"

   To już wiadomo dlaczego 96 % POparcia w pierdlach miało PO, nikt z więźniów nie głosuje na tych co przyczyniają się do ich złapania i skazania ;)
  • ~alosza
   2010-08-13 12:56
   Komuna wie najlepiej jak to się robi ! ... a potem do piachu i nikt ich nie znajdzie
  • ~przemec
   2010-08-13 16:03
   TUSKOPATOL... z każdego tematu potraficie zrobić walkę polityczną... dobrze, że Jarka już nikt do władzy nei dopuści... póki co fanatyków w tym kraju jest mniej... po pierwszej wojnie też był taki ruch w Niemczech kótry niczego złego nie zapowiadał... dorobić kaczuszce wąsik i wypisz wymaluj...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.