Oba określenia są prawdziwe, gdy mówimy o duecie, jaki w filmie "Och, Karol 2" stworzą RCZ - nowe coupé Peugeot oraz Karol - główny bohater filmu.

W remake’u słynnej polskiej komedii "Och, Karol 2", który trafi do kin na początku 2011 roku, zobaczymy całą plejadę gwiazd. W roli głównej wystąpi Piotr Adamczyk, a towarzyszyć mu będą m.in. Małgorzata Socha, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Glinka, Katarzyna Zielińska, Anna Mucha, Tamara Arciuch i Ewa Kasprzyk. Seksowne blondynki, brunetki, rude... oraz jeszcze jedna gwiazda: Peugeot RCZ - auto z seksem, za którego kierownicą zasiądzie główny bohater - błyskotliwy, przystojny Karol.

W filmie wystąpi grafitowy Peugeot RCZ, napędzany 156-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 l, wyposażony w skórzaną, szarą tapicerkę Nappa Frisson.

"Scenariusz tej wyjątkowej komedii doskonale pasuje do urzekającego stylu modelu RCZ, który nie tylko przyciąga wzrok, ale daje również niespotykaną radość z jazdy. Dlatego po raz pierwszy w Polsce zdecydowaliśmy się udostępnić nasz samochód do produkcji filmowej" - mówi Dorota Pajączkowska, z Peugeot Polska. "Widzieliśmy pierwsze zdjęcia z planu. Zapowiada się niezwykle interesująco!" - dodaje.

Stylowy charakter coupé RCZ potwierdzają liczne nagrody, które nowy model Peugeot ma już na swoim koncie. Został nagrodzony m. in. w konkursie Samochód Roku PLAYBOYA 2010, w kategorii Samochód z seksem. Jury konkursu uznało, że RCZ to najseksowniejsze auto nie tylko ze względu na wygląd, ale także przyjemność z jazdy, jaką dostarcza prowadzącemu. "(…) Pojazd także wyśmienicie jeździ, a nie tylko przyciąga spojrzenia na ulicach. Dzięki RCZ Peugeot udowodnił, że słowa magnetyzm, sexy i styl nie muszą łączyć się tylko z autami z Włoch" - napisali członkowie jury w uzasadnieniu werdyktu.

Nowy model Peugeot został doceniony także poza granicami Polski - we Francji otrzymał nagrodę dla Najładniejszego Samochodu Roku, a w Niemczech został nagrodzony Red Dot Design. Jego dynamikę i osiągi zademonstrowano w czasie wyścigu 24 Godziny Nürburgring, w którym RCZ zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Coupé RCZ to nie jedyny model Peugeot, który pojawi się w najbardziej oczekiwanym filmie 2011 roku. Widzowie "Och, Karol" zobaczą w nim także przestronny crossover 3008, który "zagra" samochód Dolnego - przyjaciela Karola.