Ruszyła seryjna produkcja Fabii RS. Kierowcy z Polski mogą już zamawiać to auto w wersji hatchback i i po raz pierwszy jako kombi.

Wersja RS została wyposażona w czterocylindrowy benzynowy silnik o pojemności 1,4. Dzięki podwójnemu doładowaniu nowa jednostka oferuje aż 180 KM, spalając 6,4 l paliwa/100 km.

Fabia RS z nadwoziem hatchback kosztuje 72 850 zł, wersja kombi - od 75 350 zł. Dostępne kolory to biel candy, czerwień corrida, żółty sprint, srebrny brilliant, błękit race, zieleń rallye, szary anthracite i czerń magic. Można je połączyć z białym, czarnym lub srebrnym dachem.

Samochód jest oferowany w promocyjnej ofercie kredytowej 50/50 0 proc. Oprocentowanie i prowizja bankowa wynosi 0 proc., przy wkładzie własnym 50 proc.. W pakiecie dostępne jest ubezpieczenie komunikacyjne Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy za pierwszy rok oraz dodatkowo, ochrona gwarancyjna na trzeci rok.

Z tego wynika, że Fabię RS można mieć już za 36 425 zł. Dodatkowo, od wyjściowej ceny cennikowej możliwe jest odliczenie 3 tys. zł upustu.