Ranking najpopularniejszych modeli 2010 roku otwierają kolejno skody octavia i fabia, opel astra, toyota yaris, ford focus, volkswagen golf, fiat punto, hyundai i30 i kia cee'd - wylicza instytut Samar.

Cztery z nich odnotowały poprawę sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku, przy czym imponujące tempo wzrostu osiągnęły opel astra (plus 70 proc.) i hyundai i30 (plus 56,5 proc.). Do pierwszej dziesiątki z 17 miejsca w kwietniu wdrapał się nissan qashqai. Model ten niemal potroił ubiegłoroczną sprzedaż.

Auta na miejscach 11-14 poprawiły swoje pozycje w porównaniu z poprzednim miesiącem - kolejno fiat panda, renault megane, volkswagen polo, volkswagen passat. Wszystko przez spadek dwóch modeli - toyoty auris i opla corsy, które zajmowały na koniec marca odpowiednio miejsca 10. i 11., a na koniec kwietnia - lokaty 15. i 16.

Na listę topowej dwudziestki zakwalifikowała się kia venga - najwyżej notowana nowość na polskim rynku.Oto lista hitów i kitów na czterech kołach - czytaj dalej>>>


W zupełnie innej kolejności uplasowały się najchętniej kupowane modele w zestawieniu miesięcznym. Nie dotyczy to skody octavii, która niezmiennie otwiera listę najpopularniejszych aut na polskim rynku nie tylko w ujęciu sumarycznym, ale również miesięcznym. Na drugą lokatę awansował ford focus (piąty w marcu), a na trzecią - nissan qashqai (3. lokata w ub. miesiącu). Miejsca na podium straciły opel astra i toyota yaris.

Najbardziej spektakularną zmianę w czołowej dwudziestce rynku odnotował hyundai i30 (w marcu 19. lokata, obecnie dziesiąta). Sukcesem jest 14. wynik sprzedaży, uzyskany w kwietniu przez renault clio, awans do drugiej dziesiątki listy mitsubishi lancera czy powrót na 20. pozycję forda fiesty.