Mistrzostwa świata w piłce nożnej już za chwilę. Z tej okazji firma ubezpieczeniowa Allianz przeprowadziła specjalny test zderzeniowy ku przestrodze kibiców, którzy po zwycięstwie swojej ulubionej drużyny wiwatują wystając przez otwarty szyberdach czy zwisając z okien jadących samochodów.

Czas na test... Do audi A6 wsadzono trzech kibiców - prawidłowo siedział jedynie kierowca (zapięte pasy). Drugi "krzyczał gooooool" wychylając się przez tylną szybę, a trzeci stał na przednim siedzeniu i przez szyberdach wystawał nad dachem samochodu.

W kawalkadzie trąbiących aut i rozkrzyczanych kibiców łatwo o zderzenie… Chwila nieuwagi i jadące 40 km/h auto uderza w tył samochodu, który nagle zahamował przed audi.

Finał? Kierowca - pasy bezpieczeństwa ocaliły mu zdrowie i życie. Jego koleżanki nie miały tyle szczęścia… Wychylająca się przez tylne okno najpierw uderzyła w słupek B a potem wypadła na jezdnię - stwierdzono u niej poważne obrażenia miednicy, klatki piersiowej i głowy. Dziewczyna wystająca przez szyberdach ma stłuczone płuca i serce.