Na hiszpańskie odcinki polsko-francuski duet ruszy Nissanem Navara przygotowanym przez Overdrive Racing. Rajd, ze startem na torze Circuito de Alcaniz i metą w Saragossie, rozpoczyna się w piątek, 24 lipca, czterokilometrowym, zaliczanym do klasyfikacji, prologiem. W sobotę i niedzielę przewidziano po dwa odcinki specjalne długości 180 i 137 km.

Na liście zgłoszeń widnieje 80 załóg samochodów, 9 ciężarówek, 61 motocykli i 18 quadów. Jadący z priorytetem FIA Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin otrzymali 10-ty numer startowy. Dla naszej załogi start w rajdzie Baja Espana Aragon będzie pierwszym etapem przygotowań do startu w Rajdzie Dakar 2010.

>>>Triumf Hirvonena, rekord Hołowczyca

"Niebawem mija miesiąc od pamiętnego Rajdu Polski, gdzie udało mi się osiągnąć życiowy wynik w rajdach płaskich. Pora więc najwyższa, żeby przestawić się z powrotem na rajdy terenowe, których filozofia jest zupełnie odmienna od rajdów typu WRC. Wybraliśmy rajd Baja Espana Aragon, bo po pierwsze jego specyfika jest dokładnie pomiędzy WRC a Dakarem, a po drugie startuje tam prawie cała czołówka Cross-Country. Nie mogę się już doczekać, kiedy stanę na starcie do pierwszego odcinka. Nie ukrywam, że interesuje mnie miejsce na podium, najchętniej to najwyższe." - powiedział Krzysztof Hołowczyc.