Kurierzy UPS każdego roku przejeżdżają około 2 miliardów kilometrów. Dlatego jak nikt inny znają się na zmniejszaniu spalania. Oto kilka prostych porad, które pozwolą każdemu kierowcy zaoszczędzić drogocenne złotówki...

Zmniejsz przestoje na jałowym biegu

Kierowcy UPS przestrzegają zasady niekorzystania z biegu jałowego. Niezależnie od tego, na jak krótki postój zatrzymuje się kurier zawsze wyłącza silnik. Ty czekając pod sklepem, stojąc w gigantycznym korku, odbierając dzieci ze szkoły - wyłącz silnik.

>>>Polacy bezmyślnie palą benzynę

Spece z firmy kurierskiej zmierzyli, że jeżeli każdy z kierowców firmy skróci o 24 minuty dziennie czas, w którym silnik pracuje na jałowym biegu, to w przeliczeniu na kierowcę można zaoszczędzić aż 198 dolarów rocznie (około 600 złotych).

Zmniejsz wagę pojazdu

Niepotrzebne przedmioty w bagażniku zwiększają zużycie paliwa. Posprzątaj samochód. Opróżnij bagażnik ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy.

Prowadź samochód z głową

Styl jazdy może wpływać na spalanie. Gwałtowne przyspieszanie i przekraczanie ograniczeń prędkości sprawiają, że samochód zużywa więcej paliwa. Dlatego noga z gazu!

>>>Przez korki stracisz majątek!

Unikaj skrętów w lewo

Unikaj skrętów w lewo. Kierowcy UPS dzięki optymalizacji tras i unikaniu skrętów w lewo zaoszczędzili prawie 47 milionów kilometrów i prawie 12 milionów litrów paliwa.

Dbaj o odpowiednie wyważenie opon

Odpowiednia kondycja samochodu ma wpływ na spalanie. Zacznij od sprawdzenia, czy w oponach panuje odpowiednie ciśnienie. Od tego też zależy zużycie paliwa.

Wybierz samochód o najniższym spalaniu

Jeżeli masz więcej niż jeden samochód, do długich wyjazdów wybieraj ten, który zużywa najmniej paliwa. Firma kurierska stara się dopasować używane pojazdy do wymogów trasy. W niektórych przypadkach oznacza, to że przesyłki są dostarczane na rowerze. Ty możesz zrobić tak samo, ewentualnie zamiast roweru wybrać komunikację miejską

Regularnie dokonuj przeglądu samochodu

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie pomaga zaoszczędzić paliwo. Ponad 90 tys. pojazdów kurierskich trafia na profilaktyczne przeglądy - to pozwala zachować bezawaryjność i właściwą formę aut.

>>>Masz turbo w swoim aucie? To uważaj!

Przed wyjazdem zaplanuj trasę

Jeżeli załatwiasz sprawy w mieście lub musisz gdzieś pojechać, spróbuj wybrać najlepszą trasę prowadzącą do celu. Wybierasz się w dłuższą podróż? Skorzystaj z map lub serwisów internetowych, aby zaplanować najbardziej bezpośrednią trasę z możliwych.