Orlando Duque jest niekwestionowanym liderem w skokach z klifów. Jego umiejętności akrobatyczne gwarantują perfekcyjność każdego skoku. 18 lipca polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć Kolumbijczyka wykonującego niesamowitą choreografię skoków do wody z historycznego Żurawia. Oprócz mistrza dyscypliny będzie można podziwiać również skoki w wykonaniu Francuza Hassana Mouti oraz Czecha Michala Navratila.

"Jestem przeciętnym facetem. Mam wystarczająco wysoki poziom adrenaliny podczas zawodów, więc w wolnych chwilach po prostu lubię się zrelaksować. Jestem bardzo podekscytowany wizytą w Polsce i skokami w Gdańsku. Byłem tu kilka tygodni temu i wiem, że lokalizacja jest doskonała a Polki piękne!" mówi Orlando.

Red Bull Cliff Diving to seria zawodów w skokach do wody z klifów, mostów, budynków. Pierwszy przystanek tegorocznej serii odbył się 8 maja we francuskiej miejscowości LaRochelle. Zawodnicy biorący udział w tej spektakularnej rywalizacji podczas skoku z wysokości 26 metrów osiągają prędkość nawet do 100km/h i w ciągu zaledwie trzech sekund wykonują serię ewolucji, salt, śrub, obrotów.

Żuraw - symbol Gdańska - jest najstarszym zabytkowym dźwigiem portowym w Europie. Pierwsze wzmianki dotyczące dźwigu pochodzą z 1367 roku. W ciągu kilku wieków budowla była dwukrotnie odbudowywana - ostatni raz tuż po II wojnie w czasie, której została zniszczona i doszczętnie spłonęła. Dzisiaj gdański Żuraw jest rozpoznawalny w całej Polsce, dzięki czemu zainteresował Orlando Duque’a, który postanowił wykonać serię skoków do Motławy.