Chevrolet sprzedając w Europie 214 520 aut (w porównaniu do 269 319 sztuk w okresie od stycznia do czerwca 2008 roku) zdobył 2,2-procentowy udział w rynku. Mimo powszechnego spadku w branży. W Europie Zachodniej w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku 2009, producent sprzedał 85 800 samochodów - o 1,6 procent więcej, niż w analogicznym okresie 2008 roku.

>>>Uważaj za kółkiem, by zaszaleć na piasku!

"W tych trudnych gospodarczo czasach klienci pragną atrakcyjnych, dobrze wyposażonych samochodów oferowanych za wyjątkowo przystępną cenę. Dobra jakość za dobrą cenę stała się o wiele istotniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej, a obejmująca modele Spark, Aveo i Cruze linia Chevy dokładnie odpowiada potrzebom klientów europejskich". - powiedział Wayne Brannon, dyrektor ds. operacji europejskich Chevroleta.

>>>Zobacz ekstremalne testy Chevroleta

Polacy także przyłożyli się do tego wyniku bowiem w pierwszym półroczu kupili dokładnie 3825 samochodów. To rekordowy wynik od 2004 roku kiedy ta marka pojawiła się w naszym kraju. Najlepszy czerwcowy wynik sprzedaży w historii, wynoszący 420 sztuk, oraz najlepszy w historii drugi kwartał, 1414 samochodów, to kolejne tegoroczne rekordy Chevroleta w Polsce.

Najpopularniejszym autem był aveo - maluch produkowany na warszawskim Żeraniu. Sprzedaż tego modelu w pierwszym kwartale br. wyniosła 2142 sztuki i jest o 20 proc. większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (podobno to zasługa nowego silnika 1.2/82 KM, który potrafi bardzo skrupulatnie oszczędzać benzynę). Captiva, czyli SUV Chevroleta skusił w tym czasie 240 osób i jest o 15 proc. lepszy wynik niż w roku 2008.

>>>Nowy Chevrolet pędzi do Polski!

Wreszcie gorąca nowość - chevrolet cruze. Ekspresyjny dopiero chevy nabiera rozpędu, robi to tak skutecznie, że kierowcy chętni na niego muszą czekać w kolejce.