Milionowy T5 to czerwony furgon z 85 konnym silnikiem wysokoprężnym 1.9 TDI.

"T5 jest numerem jeden w segmencie, w zestawieniu rejestracji nowych samochodów w Europie. Milion Transporterów T5 oznacza milion klientów, którzy nam zaufali. Ta liczba jest zasługą wszystkich naszych pracowników, zarówno z działów produkcyjnych, jak i działów rozwoju, zaopatrzenia, wsparcia jakościowego, sprzedaży oraz oczywiście salonów dilerskich" - powiedział Stephan Schaller, dyrektor zarządzający marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Transporter T5 jest bestsellerem w Europie. W ubiegłym roku na użytkowe samochody Volkswagena zdecydowało się 178 tys. osób. W Polsce w 2008 roku T5 skusił 2707 kierowców i tym samym uzyskał najlepszy wynik w segmencie. Udział w rynku modelu T5 w 2008 roku w naszym kraju wyniósł aż 21,4 proc.

Historia obecnej wersji Transportera rozpoczęła się 3 marca 2003 roku, wraz z uruchomieniem produkcji. T5 powstaje w dwóch zakładach Volkswagena - w Hanowerze oraz w Poznaniu. Wersje furgon, kombi, Caravelle oraz Multivan są produkowane w Niemczech. W Polsce również samochody kombi oraz nadwozia pod zabudowę, pojedyncza kabina i podwójna kabina na ramie ze skrzynią ładunkową.

Volkswagen Transporter T5 to dwa rozstawy osi, trzy wysokości dachu i 6 jednostek napędowych. Samochód oferowany jest także z automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na wszystkie koła 4Motion.