Drugi wynik zanotował Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) tracąc do Norwega 0,1 s. Trzeci był Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC) - strata 0,2 s. Czwarte miejsce zajął broniący tytułu mistrza Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) ze stratą 1,2 s do Solberga. Loeb jest liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, wygrał trzy dotychczas rozegrane rajdy.

Przypominamy, że trasy rajdu Portugalii zdobywa też były rajdowy mistrz świata Fin Marcus Groenholm. Bosse miał pożegnać się z rajdami w 2007 roku kiedy to oficjalnie zakończył sportową karierę. Jednak jak widać ciągnie wilka do lasu - w rajdzie Portugalii, czwartej eliminacji mistrzostw świata, Fin jedzie Subaru Imprezą WRC S14 przygotowaną przez firmę Prodrive.

"Zdaję sobie sprawę, że po tak długiej przerwie nie mam praktycznie żadnych szans, aby w Portugalii walczyć o zwycięstwo. Marzy mi się miejsce na podium, ale to także będzie bardzo trudne zadanie, tym bardziej, że po raz pierwszy pojadę Subaru. To zupełnie inny samochód, niż Ford Focus WRC, który znałem bardzo dobrze" - powiedział po testach w Hiszpanii Marcus Groenholm.

Po raz pierwszy startuje pięciu kierowców wytypowanych do programu Pirelli Star Driver 2009, którzy będą konkurować w Grupie N Mitsubishi Evo. Każdy z tej piątki reprezentuje region świata, z którego pochodzi:

- Martin Semerad, lat 18 (Czechy) reprezentuje Europę

- Jarkko Nikara, lat 23 (Finlandia) reprezentuje Europę,

- Nicos Thomas, lat 21 (Cypr) reprezentuje Środkowy Wschód,

- Jon Willams, lat 26 (Południowa Afryka) reprezentuje Afrykę,

- Mark Tapper, lat 28 (Nowa Zelandia) reprezentuje Australię.

Młodzi kierowcy jadą jednakowymi autami - Mitsubishi Lancer Evo X. Samochody zostały przygotowane przez Ralliart Italia. Kolejne starty zostały wspólnie wytypowane przez FIA i Pirelli. Debiutanci będą walczyć o jak najlepsze wyniki startując jeszcze w rundach WRC odbywających się we Włoszech, Grecji, Finlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.