Dziennik.plMotoryzacja

Wtorek, 14 lutego 2012

Imieniny: Walentego, Cyryla, Metodego

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. -4°C

Mała, mocna i Toyota

2009-02-27 | Ostatnia aktualizacja: 21:19 | Komentarze: 0 | skomentuj
Dziewczyny! Oto mała, mocna i Toyota

Dziewczyny! Oto mała, mocna i Toyota / Inne

Oto cudo dla dziewczyn, które lubią przycisnąć, ale wielki samochód je przeraża. Nowa filigranowa toyota iQ dostanie motor silny na 100 koni. Trzy, dwa, jeden… gaz do dechy!

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-02-14

temp. min -20°C max. 1°C
opady: brak

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Mocnego malucha rozpędzi niewielki, ale dziarski silnik 1.33 - stąd nazwa iQ 1.33. Siłę 100 KM na przednie koła przeniesie 6 biegów skrzyni manualnej, dla relaksu można będzie ją zastąpić automatem. Auto dostanie też system stop & start, który automatycznie wyłączy i włączy silnik np. w trakcie czekania na zmianę świateł - to dla oszczędności paliwa i ochrony środowiska.

>>>iQ zdobyło 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP

Osiągi? Toyota nie podała czasów przyspieszeń, ale można być pewnym, że połączenie niewielkiej masy i setki koni pogoni kota większym autom z sąsiedniego pasa. Przypomnijmy, że dotąd iQ rozpędzał jedynie litrowy, 70-konny motorek.

>>>Samochody z Polski pokonały nową Toyotę

Dziarskie iQ zadebiutuje w marcu podczas wystawy w Genewie. Sprzedaż ruszy w lipcu.

TS
Źródło: Dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Motoryzacyjne

    Walentynki w
Dziennik.pl Walentynki w Dziennik.pl