Ale po kolei… Pirelli Star Driver to specjalny program dla młodych rajdowców stworzony wspólnie przez FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa), Światową Komisję Rajdową i Pirelli. Dzięki niemu pięciu kierowców dostanie szansę rywalizacji w lidze światowych rajdów, czyli serialu WRC (w samochodzie grupy N lub Super 2000). Auta będą uzbrojone w wyczynowe opony Pirelli.

Żeby wejść do grona szczęśliwców, Michał Kościuszko (jeździ w Junior World Rally Championship 2008, aktualnie czwarty w klasyfikacji generalnej) musi pokonać konkurencję z całego świata. Decydujące starcie rozegra się 23-25 października w Freistadt (Austria). Finał wyłoni dwóch najlepszych kierowców, którzy dostaną pełnopłatny kontrakt na udział w sześciu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata 2009.

Zwycięska para dołączy do Jona Williamsa - 25 letniego przedstawiciela Afryki oraz dwóch innych zawodników z regionu Azji/Pacyfiku i Środkowego Wschodu. Młodych rajdowców zobaczymy na odcinkach specjalnych Portugali, Włoch, Grecji, Finlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Lista kierowców do finału w Austrii:

Austria - Andreas Aigner

Belgia - Thierry Neuville

Bułgaria - Todor Slavov

Codasur region - Victor Galeano (Ameryka Południowa)

Czechy - Martin Prokop

Finlandia - Jarkko Nikara

Francja - Guillaume Canivenq

Niemcy - Hermann Gassner

Irlandia - Keith Cronin

Włochy - Simone Campedelli

Nacam region - Benito Guerra Jr. (Ameryka Środkowa)

Norwegia - Sveinung Bielvedt

Polska - Michał Kościuszko

Portugalia - Antonio Rodrigues

Hiszpania - Yeray Lemes

Szwecja - Patrik Sandell

Turcja - Emre Yurdakul

Wielka Brytania - Adam Gould