Kierowcy BMW, Augusto Farfus i Felix Portiero, triumfowali podczas ósmej rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. Imprezę zorganizowano na niemieckim torze Oschersleben.

Do pierwszego biegu z pole position wystartował Robert Huff z Chevroleta. Jednak w pierwszej szykanie po prostej startowej zderzył się z Seatem Gabriele Tarquiniego. Do kraksy dołączył jeszcze Nicola Larini (kolega Brytyjczyka z Chevroleta).

Na czoło stawki wyjechał Farfus. Brazylijczyk za kierownicą BMW nie oddał prowadzenia aż do mety. Jako drugi bieg ukończył Robert Huff. Podium uzupełnił jeszcze jeden kierowca Chevroleta - Alain Menu.

Drugi wyścig to powtórka z rozrywki - spektakularna kolizja w pierwszej szykanie. Po wielkim dzwonie z zawodów odpadli Tiago Monteiro i James Thompson.

Od początku do mety startujący z pierwszej linii Felix Portiero (BMW) i Tom Coronel (Seat) finiszowali w takiej samej kolejności. Robert Huff z Chevroleta jeszcze raz tego dnia stanął na podium jako trzeci.

Punktacja mistrzostw świata kierowców WTCC:

1. Yvan Muller (Seat) - 66

2. Gabriele Tarquini (Seat) - 64

3. Andy Priaulx (BMW) - 53

4. Rickard Rydell (Seat) - 51

5. Robert Huff (Chevrolet) - 50

6. Felix Portiero (BMW) - 50

7. Augusto Farfus (BMW) - 43

8. Jordi Gené (Seat) - 43

9. Jörg Müller (BMW) - 43

10. Alain Menu (Chevrolet) - 40

Seat (216 pkt.) prowadzi w klasyfikacji konstruktorów. Wicelider to BMW (192 pkt.). Chevrolet - 157 pkt. Honda - 26 pkt.

Następna, dziewiąta runda mistrzostw świata WTCC wystartuje 21 września. Kierowcy powalczą na włoskim torze Imola. Emocji nie zabraknie!