Impreza trwa w najlepsze. Zawodnicy powalczą na 12 odcinkach specjalnych o łącznej długości niemal 180 km. Cała trasa zawodów ma 480 kilometrów.

Lista startowa to 28 załóg. Nową rajdówką walczy wicemistrz Polski Tomasz Kuchar z pilotem Danielem Dymurskim. Kierowca zespłu Statoil - Loctite Rally Team z subaru imprezy wskoczył do peugeota 207 S2000.

"To fantastyczny samochód, który jeśli miałbym scharakteryzować w jednym zdaniu, to jest to coś pomiędzy kit-carem i WRC, a to właśnie w tego typu samochodach czułem się najlepiej. OK, mam świadomość tego, że 4 lata spędzone w N-ce, do której musiałem się specjalnie przestawić, na pewno stłumiły agresywny styl jazdy, który teraz w Peugeocie jest potrzebny. W związku z tym, że nie potrenowałem nową rajdówką za dużo, nasz plan to potraktować Rajd Rzeszowski jako prawdziwy, duży test, tak żeby być gotowym do ataku podczas kolejnej eliminacji, czyli Rajdu Karkonoskiego." - zapowiada Kuchar.

Rajd Rzeszowski to ważna impreza dla fanów Leszka Kuzaja - po trzymiesięcznej przerwie od startów w RSMP kierowca wraca do gry. Startuje z nowym pilotem w nowym samochodzie. Do peugeota 207 S2000 obok niego wsiądzie Artur Natkaniec. Kierowca zespołu STT Racing zapowiada walkę o jak najwyższą lokatę.

Na rajdzie nie brakuje lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Bryana Bouffier (peugeot 207 S2000). Drugi w generalce Kajetan Kajetanowicz jedzie mitsubishi lancerem. Także lancerem wystąpił trzeci kierowca klasyfikacji - Michał Bębenek. W akcji zobaczycie też cztery citroeny C2 VTS (klasa R2B).