Pierwszy model jest już gotowy. Ten samochód to model z 2-litrowym turbodieslem TDI w kolorze "Rosso Brunelo" - mocna, głęboka czerwień winna. Nowa skoda superb będzie także produkowana w zakładach na Ukrainie i w Indiach.

Przypominamy, że druga generacja czeskiej limuzyny urósła wzdłuż, jak i wszerz. Ciekawostką jest nowatorski mechanizm otwierania bagażnika Twindoor, dzięki któremu można podnieść samą pokrywę kufra jak w sedanie lub razem z tylną szybą niczym w liftbackach. Pojemność bagażnika od ponad 560 do 1670 litrów. Twindoor ma też pojawić się w innych limuzynach grupy Volkswagena.

Wnętrze nowej skody superb przypomina czytelny pokład limuzyn Audi. O bezpieczeństwo zadba nawet dziewięć poduszek powietrznych. Elektronika dopilnuje trakcji i komfortu. Co ważne, po raz pierwszy najnowszą limuzynę Skody będzie można mieć z napędem na cztery koła. Pod maską silniki od 105 do 260 KM. W Polsce sprzedaż nowego superba powinna ruszyć po wakacjach. Czesi myślą też o kombi. Ma pojawić się w 2009 roku.