Inne

Rajd Chorwacji rozgrywano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Padający niemal non-stop deszcz sprawił, że trasy odcinków specjalnych zamieniały się w rwące potoki.

Rossetti, lider klasyfikacji generalnej ME, na górskich trasach w rejonie Rijeki był zdecydowanie najszybszy, prowadził od startu do mety. Drugiego na mecie Włocha Corrado Fontanę (Peugeot 207 S2000) pokonał o 3.30,6. Oleksowicz stracił do zwycięzcy 6.44,4. Polska załoga Fiesty S2000 wywozi z Chorwacji 15 puntów. Po dwóch rundach, Oleksowicz jest siódmy w mistrzostwach Europy.

Wszystkie miejsca na podium zajęli Włosi. Obok Rossettiego i Fontany stanął na nim Luca Betti (Peugeot 207 S2000), trzeci w klasyfikacji generalnej.

Ostatniego dnia rajdu Oleksowicz dwukrotnie uzyskał trzeci czas na odcinkach specjalnych, dwa razy był czwarty. W klasyfikacji dnia Polak uplasował się na trzecim stopniu podium.

"Zajęliśmy bardzo dobre miejsce, mamy dużo punktów. Dzisiaj była świetna jazda, superczasy - chyba zaprzyjaźniłem się z autem. Już dzień wcześniej na drugiej pętli bardzo dobrze mi się jechało. Warunki były zmienne, choć nie tak ekstremalne jak wcześniej. Trochę wilgoci, brudu na drodze. Miałem dużo frajdy z jazdy. Asfaltowe oesy były bardzo śliskie i jechało się, jak po szutrze. Teraz Rajd Polski i wszystko zaczynamy od nowa, bo po szutrze jeszcze tym autem nie jeździliśmy.” - powiedział Maciej Oleksowicz.