Gdzie Polak szuka używanego samochodu? Najczęściej w Internecie, przynajmniej tak wynika z podsumowania działalności ogłoszeniowego serwisu motoryzacyjnego mobile.eu. Od pierwszego dnia serwis odnotowuje wzrost zarówno liczby użytkowników, jak i zamieszczanych ogłoszeń. Obok 1.4 miliona ogłoszeń zagranicznych, po pierwszym roku działalności na mobile.eu znajduje się również już ponad 50 tys. ogłoszeń z Polski. Zupełnie niedawno, w serwisie zarejestrował się także tysięczny diler.

"Strony internetowe o tematyce motoryzacyjnej oraz serwisy ogłoszeniowe cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród polskich internautów. Tendencja ta wyraźnie widoczna jest również w przypadku mobile.eu” - mówi Remigiusz Smoliński, Country Manager Poland w mobile.international GmbH.

Miesięcznie serwis mobile.eu odwiedzany jest przez ponad pół miliona użytkowników, co oznacza, że jest on jednym z najczęściej odwiedzanych internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych. Zainteresowanie Polaków serwisem mobile.eu sukcesywnie rośnie. "Użytkownicy mogą znaleźć na naszym serwisie cały przekrój pojazdów: od popularnych nowych i używanych samochodów i motocykli, przez samochody kempingowe i pojazdy rolnicze, aż po unikatowe, zabytkowe auta. Serwis jest darmowy i otwarty dla wszystkich potencjalnych kupców, mogących w nim znaleźć oferty zgodne z ich preferencjami. Co więcej - nieustannie rośnie także liczba dilerów oferujących swoje pojazdy na mobile.eu” - dodaje Smoliński.

Oto najczęśćiej poszukiwane samochody używane - czytaj dalej>>>


W ciągu ostatniego roku serwis mobile.eu dostarczył wielu ciekawych informacji dotyczących głównie preferencji motoryzacyjnych Polaków. Dzięki statystkom i przeprowadzonym badaniom, dowiedzieliśmy się, że najczęściej poszukiwanym przez Polaków samochodem w roku 2009 był Opel Astra, najbardziej popularną marką - Volkswagen, a najbardziej pożądanym typem nadwozia – limuzyna (sedan).

Wiadomo także, że najpopularniejszym kolorem samochodu jest czarny, zainteresowanie kobiet skierowane jest w kierunku Opla Corsy, a najbardziej "miłosnym" autem jest VW New Beetle.

Przypominamy listę TOP 10 najbardziej pożądanych samochodów na platformach internetowych.

1. Opel Astra

2. VW Golf

3. BMW seria 3

4. Audi A4

5. VW Passat

6. Mercedes klasy C

7. BMW seria 5

8. Mercedes klasy E

9. VW Polo

10. Audi A6