Rajd Lotos Baltic Cup jest już po raz trzeci rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski po zwycięstwie w otwierającej eliminacji, w Krause 38. Rajdzie Elmot zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji RSMP. Załoga Peugeot zgromadziła na Dolnym Śląsku komplet punktów.

>>>Rajd Elmot - Tomasz Kuchar zmiażdżył rywali

Podczas Rajdu Lotos Baltic Cup obsada będzie silniejsza. Na trasy powracają bowiem Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy w poprzednim sezonie zdobyli tytuł Mistrzostw Polski, wyprzedzając o jeden punkt Tomka i Daniela. Francuzi także pojadą Peugeot 207 S2000! W klasie Super 2000 wystartują także trzy inne załogi. Na liście zgłoszeń imprezy widnieją łącznie 43 samochody.

"Nie mogę się już doczekać rajdu! Wprawdzie Elmot zakończył się niespełna kilkanaście dni temu, a ja już marzę o powtórnym znalezieniu się za sterami naszej rajdówki. Choć ostatnio moją domeną są rajdy asfaltowe, to muszę się przyznać, że jazda po luźnych nawierzchniach sprawia mi dużo więcej frajdy. Rajd Lotos to piękne malownicze tereny, fantastyczna atmosfera, a do tego genialne, bardzo wymagające odcinki specjalne, które są nie tylko wyzwaniem dla startujących załóg, ale także nie lada gratką dla kibiców, dziennikarzy i wszystkich miłośników rajdów samochodowych. Do zobaczenia w okolicach Trójmiasta” - powiedział Tomasz Kuchar.

"Jeszcze dobrze nie opadły emocje po pierwszej rundzie Mistrzostw Polski, a już w najbliższy weekend przyjdzie nam rywalizować w kolejnej eliminacji, Rajdzie Lotos. Oznacza to tylko jedno, po długiej przerwie powracamy do rywalizacji na szutrach, a jazda na takiej nawierzchni jest - zgadzam się w pełni z Tomkiem - bardzo fajna! Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich do bezpiecznego kibicowania na odcinkach specjalnych” – dodał Daniel "Lopez" Dymurski.

Rajd Lotos Baltic Cup trwać będzie trzy dni. Start zaplanowano na Starym Mieście w Gdańsku w piątek, 14 maja o godzinie 17-tej. Następnie rajdówki przejadą na plac pod Stocznią Gdańską, aby z okazji 30-tej rocznicy powstania Solidarności złożyć kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. O godzinie 20.00 rozpocznie się prolog na Stadionie GKS. W sobotę załogi wyruszą na trasę o 9.30 rano, a na metę (zlokalizowaną na Długim Targu w Gdańsku) dojadą w niedzielę o godzinie 16.48.

Łącznie do pokonania jest ponad 607 km, z czego 153,56 km stanowi trzynaście odcinków specjalnych po luźnej nawierzchni.

Punktacja RSMP po Rajdzie Elmot - Krause

1. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski - 45 pkt.;

2. Michał Sołowow i Maciej Baran - 32 pkt.;

3. Leszek Kuzaj i Craig Parry - 30 pkt.;

4. Sebastian Frycz i Jacek Rathe - 19 pkt.;

5. Michał Rzeźnik i Przemysław Mazur - 17 pkt.;

6. Kamil Butruk i Maciej Wilk - 16 pkt.