Patrol to największy konkurent toyoty land cruiser. Pod wyglądem siódmego wcielenia legendarnej terenówki podpisuje się… Taiji Toyota (?), który mówi , że nowy Nissan jest rozwinięciem koncepcyjnego modelu terranaut zaprezentowanego w 2006 roku.

>>>Juke, nowy Nissan z napędem na cztery kółka

Ujawnione wcielenie robi wrażenie luksusowej twierdzy na czterech kołach, czyli maszyny jakie kochają faceci w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zresztą Nissan przeprowadził badania z których dowiedział się ze ledwie 15 proc. kierowców używa swojego patrola do jazdy terenowej, reszta woli asfalt i wygodę… Toteż nowy terenowiec wręcz puchnie od komfortu…

Kabina to hektary miękkiej skóry, polerowane aluminium plus siedmiocalowe ekrany w zagłówkach foteli pierwszego rzędu. Samochod zbudowano na nowej większej płycie podłogowej, a większa płyta to więcej miejsca na pokładzie - nie tylko dla kierowcy, ale też pasażerów drugiego i trzeciego rzędu.

Moc? Widlasta ósemka o pojemności 5,6 l da kierowcy 400 KM i 550 Nm momentu obrotowego. Napęd 4x4 może pracować w jednym z czterech trybów - piasek, asfalt, śnieg i skały.

Nic nie wiadomo na temat silników jakie mają napędzać europejskie wydanie patrola, ale można być pewnym że nie zabraknie diesla. Inaczej taki samochód jest bez sensu, chyba że wcześniej zamieszkacie na pustyni :)