Policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową uzyskali informacje o złodziejach i wytypowali miejsca, gdzie mogą być przechowywane kradzione samochody. Na terenie trzech posesji odnaleźli skradzione auta i zatrzymali 34-letniego Bernarda B., ps. Barszcz, 32-letniego Tomasza Ch., 45-letniego Henryka R. oraz 18-letniego Emila F.

Wszyscy są mieszkańcami Warszawy i okolic. Szef grupy Bernard B. 1 lutego miał się zgłosić do zakładu karnego celem odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa związane z kradzieżami samochodów - poinformowała w piątek PAP Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci odzyskali skradzionego w wyniku rozboju w Łodzi nowego volkswagena passata, skradzionego w Łomiankach peugeota 307, forda mondeo, fiata ducato i toyotę auris. Ponadto zabezpieczono części z innych skradzionych samochodów, m.in. passatów i toyot. Odzyskano również tablice rejestracyjne, silniki, części karoserii, zestawy do kradzieży samochodów oraz fałszywe dokumenty przygotowane do legalizacji skradzionych pojazdów.