Nowe renault megane coupe-cabriolet -rasowy styl i francuski szyk zamknięty w niemal 4,5 metrowej karoserii. Najciekawszą rzeczą w tym aucie jest automatycznie składany szkalny dach. Po naciśnięciu guzika i po 21 sekundach kopuła schowa się w bagażniku, a słońce wskoczy do środka...

>>>Zobacz symbol seksu w reklamie Renault!

Poza seksapilem producent zachwala też wytrzymałość (o 80 procent sztywniejsze nadwozie w porównaniu do starego megane II cc) i praktyczne cechy swojego dzieła. Bagażnik przy rozłożonym dachu połknie 417 litrów powietrza, przy podróży z wiatrem we włosach pojemnośc kufra spada o połowę (211 litrów).

Mocy dostarczy sześć silników. Benzynowe jednostki to 1.6/110 KM, turbodoładowany motor 1.4 TCe/130 KM i 2.0/140 KM. Dwa pierwsze silniki oddadzą moc przez sześciobiegową przekładnię manualną, zaś dwulitrowiec zostanie połączony z automatem.

Trzy turbodiesle spełnią normę emisji Euro 5. Moc? 110 KM (z sześciobiegową skrzynią ręczną lub z przekładnią dwusprzęgłową) , 130 KM i 160 KM.

>>>Który samochód ma największy bagażnik?

Premiera francuskiej ślicznotki odbędzie się 2 marca podczas międzynarodowego salonu w Genewie. Od 5 marca nowe megane coupe-cabriolet będzie także wystawione w Atelier Renault na Polach Elizejsklich w Paryżu.

>>>Renault wind, czyli szybki numerek w Genewie

Na polskim rynku auto zadebiutuje latem 2010 roku. Renault obiecuje, że kierowcy w nowym megane coupe-cabriolet dostaną sportową elegancję coupe z przyjemnością, jaką daje prowadzenie kabrioletu. To się okaże...