Oznakowane radiowozy, motocykle i quady - razem 36 nowych pojazdów trafiło w ręce podkarpackiej Policji. Wartość sprzętu to ponad 2,6 mln zł. Oczkiem w głowie mundurowych jest osiem fordów mondeo w wersji kombi. To auta z pięciocylindrowym turbodoładowanym silnikiem 2.5 l o mocy 220 koni mechanicznych. Auto przyspiesza do setki w 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 245 km/h. Samochody są oznakowane i wyposażone w terminalne mobilne. Wartość jednego pojazdu - 115 tys. zł.

>>>Wypadek? Uważaj na oszusta za kierownicą

Nowe radiowozy trafią do komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Lubaczowie, Sanoku, Ustrzykach Dolnych oraz do Komend miejskich w Przemyślu i Rzeszowie. Obok fordów podkarpacka Policja wzbogaciła się też o kolejne radiowozy kia cee’d. Pięć kolejnych pojazdów tego typu (każdy o wartości 56 tys. zł) trafiło do komend w Jarosławiu, Lubaczowie, Przemyślu i Ustrzykach Dolnych.

>>>Nie blokuj drogi, baranie! Co na to policja?

Na drogi województwa podkarpackiego wyjedzie też więcej policyjnych motocykli. Dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na Podkarpacie trafiło 13 motocykli triumph tiger. Motocykl ma ponad 2 m długości, wyposażony jest w czterosuwowy silnik o mocy 115 koni mechanicznych i pojemności 1050 cm3. Maksymalna prędkość - 220 km/h. Wartość jednego motocykla wraz ze specjalnym kombinezonem dla kierującego to 80 tys. zł. Trafią do komend miejskich w Rzeszowie i Przemyślu, komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Jaśle i Lesku.

>>>Zobacz, dlaczego nie uciekniesz policji

Jak zaznaczają policjanci głównym celem Norweskiego Mechanizmu Finansowego jest wzmacnianie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, dlatego do województw granicznych oprócz radiowozów i motocykli trafił także sprzęt niezbędny do pracy w trudnym terenie. Podkarpacka Policja otrzymała 10 quadów marki Polaris Sportsman IPS (38 tys. zł każdy). Wyprodukowane w Szwajcarii czterokołowce wyposażone są w dwucylindrowy silnik o pojemności 764 cm3. Prędkość maksymalna tego pojazdu to 80 km/h. Quady trafią do przygranicznych powiatów naszego województwa, a więc do komend w Jarosławiu, Lesku, Lubaczowie, Przemyślu i Ustrzykach Dolnych.