Model ASX to europejska wersja japońskiego RVR, którego premierę w Kraju Kwitnącej Wiśni wyznaczono na luty 2010 roku. Nowe Mitsubishi to pięcioosobowy pojazd, który na Starym Kontynencie zadebiutuje późną wiosną.

Oprócz innych konfiguracji układu napędowego, europejska wersja modelu dostępna będzie z nowym, turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym 1.8. Nowy motor to efekt współpracy firmy MMC oraz Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.

Jak zachwalają konstruktorzy jednostka bez problemu spełnia wymogi nowej normy Euro5. Silnik wykorzystuje technologię bezpośredniego wtrysku paliwa oraz system "Automatic Stop & Go". Moc na koła przeniesie 6 ręcznych biegów. Koni benzynowych dostarczy jednostka o pojemności 1.6 l.

Samochód zadebiutuje w marcu w czasie salonu samochodowego w Genewie. Plany? Śmiałe i możliwe do realizacji - rocznie na Starym Kontynencie i w Rosji planuje się sprzedaż 30 tys. sztuk tego modelu. Konkurencja? Nissan qashqai - na pierwszy rzut oka jest bez szans. Z resztą zobaczcie sami...