Wybór Forda nastąpił po serii jazd testowych, w trakcie których Michał Kościuszko sprawdzał również dwa inne auta: Peugeota 207 S2000 oraz Skodę Fabię S2000. W tej stawce specjalnie przygotowana przez M-Sport Fiesta okazała się bezkonkurencyjna i to właśnie tym samochodem polska załoga Michał Kościuszko-Maciek Szczepaniak rywalizować będzie w sezonie 2010 na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata w barwach LOTOS Dynamic.

"Wybór Forda Fiesty S2000 jako samochodu którym będę startował w sezonie 2010 jest bardzo perspektywiczny. Ford jest skupiony na rozwoju tego auta, co oznacza że samochody WRC budowane na bazie S2000 będą bardzo konkurencyjne. Startując Fiestą S2000 możemy liczyć również na duże wsparcie ze strony M-Sport. Miałem okazję zrobić już parę kilometrów tym samochodem i uważam, że jest to auto z bardzo dużym potencjałem." - powiedział Michał Kościuszko.

>>>Raz, dwa, trzy! Oto nowy Ford Focus!

"Jesteśmy dumni, iż najlepszy polski kierowca rajdowy startujący w Mistrzostwach Świata będzie reprezentował barwy LOTOS Dynamic. Połączenie profesjonalizmu i dynamiki z jaką Michał walczy i zwycięża na rajdowych trasach z jakością i niezawodnością paliw LOTOS Dynamic to doskonała recepta na sukces." - powiedział Przemysław Rybka, reprezentujący spółkę LOTOS Paliwa.

>>>Tajny projekt Forda złapany przez szpiega

Załoga Kościuszko-Szczepaniak jako zespół Dynamic World Rally Team zgłoszona została w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata do cykli SWRC i WRC Cup. Zespół wystartuje w rajdach Meksyku (Corona Rally Mexico), Jordanii (Jordan Rally), Portugalii (Vodafone Rally de Portugal), Finlandii (Nestle Oil Rally Finland), Niemiec (ADAC Rallye Deutschland), Francji (Rallye de France) i Wielkiej Brytanii (Walles Rally of Great Britain).

Dodatkowo kibice będą mieć okazję zobaczyć załogę w barwach LOTOS Dynamic w trakcie dwóch rajdów rozgrywanych w Polsce: Rajdzie Polski i Rajdzie Barbórki.

p