Juke powstał z inspiracji odlotowym prototypem qazana (Genewa 2008 r). W rodzinie Nissana nowe auto stanie między kompaktowym rodzinnym note a crossoverem qashqai. Japoński producent jest spokojny o los swego dziecka - z badania rynku wynika, że mnóstwo europejczyków ma już dość oklepanych, mało oryginalnych samochodów. Juke powinien porwać ich świeżością, ekspresją.

>>>Qashqai, czyli hit Nissana po poprawkach

"Nissan juke został zaprojektowany i skonstruowany jako alternatywa dla tradycyjnych małych hatchbacków na rynku europejskim. Wiemy, że mnóstwo klientów poszukuje samochodu, który oferowałby atrakcyjne wzornictwo, dobre właściwości jezdne, przyjemność z jazdy, technologie przyjazne dla użytkownika, a jednocześnie był praktyczny i wygodny. To właśnie będą atuty modelu juke, które pozwolą mu zająć niezagospodarowaną niszę na rynku europejskim" - powiedział Simon Thomas, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Nissan.

>>>Najdroższy Nissan w Polsce!

W marcu nissan juke zadebiutuje w czasie salonu motoryzacyjnego w Genewie, a sprzedaż rozpocznie się w październiku. Juke będzie produkowany obok Qashqaia i Note w fabryce Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji poznamy 10 lutego 2010 roku. Zaczynamy odliczanie…