Nowa 7-letnia gwarancja dotyczy wszystkich fabrycznie nowych pojazdów marki Kia sprzedawanych i rejestrowanych w ponad 20 krajach Europy od 1 stycznia 2010 roku. Od małego picanto, przez soula, vengę, cee'd po wielkie sorento i pozostałe auta (tabela obok). To pełna gwarancja producenta typu "bumper-to-bumper", którą objęty jest cały pojazd przez okres 7 lat bez limitu kilometrowego w ciągu pierwszych trzech lat - do łącznego przebiegu 150 tys. km. W uproszczeniu oznacza, że nawet 7 lat nie wydasz grosza na naprawę…

>>>Kia Venga - Toyota Yaris niech się schowa

Dla pojazdów fabrycznie nowych gwarancja na perforację wynosi do 12 lat bez limitu km (zależnie od modelu), na powłoki lakierowe 5 lat (lub 100 tys. km), na systemy audio i nawigacji 3 lata (lub 100 tys. km) a na części zamienne, akcesoria i akumulatory - 2 lata.

Co ważne siedmioletnią gwarancję będzie można przenieść na kolejnych właścicieli pojazdu. Z gwarancji wyłączone jest normalne zużycie eksploatacyjne takich elementów, jak ogumienie, klocki hamulcowe i okładzina cierna sprzęgła.