Saab idzie pod nóż!
Totalna klapa! Rozmowy o sprzedaży Saaba przez General Motors firmie motoryzacyjnej Spyker Cars zakończyły się fiaskiem. Dlatego szwedzka marka wchodzi w fazę likwidacji. Od stycznia jej załoga - 3,4 tys. osób - będzie otrzymywać wymówienia - poinformował GM.
- Ufff, Saab sprzedany! Holendrom
- Kto wciska złom na czterech kołach
- Zobacz listę najlepszych aut używanych
- Rząd pomoże koncernom motoryzacyjnym
- Chińczycy kupią Saaba, ale tylko starego
- GM sprzeda Saaba Chińczykom
- Chińczycy kupili resztki Saaba
- GM odda rządowi miliardy
- Najwięcej aut sprzedaje się w Chinach
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Czwartek 2012-05-17

temp. min 0°C max. 15°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Fiaskiem zakończyły się negocjacje w sprawie sprzedaży Saaba holenderskiemu producentowi samochodów sportowych Spyker Cars. Oznacza to, że marka Saab przestanie istnieć, jeśli w ostatniej chwili nie znajdzie się na nią chętny.
Przedstawiciel GM zapewnił, że koncern jest "nadal otwarty na propozycje" dotyczące Saaba. Wyjaśnił, że w grę może wchodzić zarówno sprzedaż obiektów produkcyjnych, jak i samej marki. Dodał jednak, że GM nie będzie już "aktywnie poszukiwać" ewentualnego nabywcy.
Szef GM Ed Whitacre zapowiedział, że Saab zostanie zlikwidowany, jeśli do końca roku nie znajdzie się dla niego nabywcy.
W listopadzie z przejęcia Saaba zrezygnowała firma Koenigsegg (szwedzki producent luksusowych samochodów sportowych)











































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!