"Obserwowałem Michaela przed startem i myślałem, dlaczego miałbym go pokonać. Jego styl jazdy jest nieskazitelny. Jedna dziesiąta sekundy to niewielka różnica, jednak czasem wystarcza a wygrana z Michaelem to czysta przyjemność" - powiedział Ekstrom, który jest dwukrotnym mistrzem DTM - niemieckiej serii wyścigów samochodów turystycznych.

W drodze do zdobycia tytułu Ekstrom pokonał w swojej grupie trzykrotnego mistrza World Touring Car Andiego Priaulx, pięciokrotnego mistrza Moto GP Micka Doohana i wielokrotnego złotego medalistę X-Games Travisa Pastranę. W ćwierćfinale wygrał z ośmiokrotnym zwycięzcą Le Mans 24 Hour - Tomem Kristensenem a w półfinale z Mistrzem Świata F1 - Jensonem Buttonem.

"W gruncie rzeczy to była bardzo fajna impreza doskonale łącząca powagę jazdy za kółkiem i relaksującej atmosfery w kulisach" - powiedział Michael Schumacher.

Jenson Button, mistrz świata F1, dotarł do półfinałów, pokonując w ćwierćfinale Andiego Priaulx’a. Sebastian Vettel, z którym Buton rywalizował w tym sezonie Formuły 1, uszkodził samochód, wypadł z trasy i w rezultacie przegrał z Schumacherem w walce o finał.