• ~hans klos
    (2016-05-05 11:38)
    No cóż nawet Niemcy muszą się dostosować do rynku, jaka jakość taka cena !
  • ~wot prawda
    (2016-05-05 11:36)
    Niemieckie auta to obecnie szajs, marka POzostała, jakość chińska !!!
  • ~Nick
    (2016-05-06 09:20)
    Mialem Astre F Combi - byla calkiem OK, jedno co sie zepsulo to zamek w drzwiach - rozsypal sie na kawalki ale go w serwisie zlozyli i bylo znowu OK. Potem mialem 2 Vectry 2 litry diesel i Zafire tez diesel - wszystkie trzy to byl szajs jakich malo. Co miesiac w warsztacie. Nigdy wiecej Opla! Potem byly Passaty a w koncu Octavia. Serwis widzi tylko na obowiazkowych przegladach a ma juz 95 tysiecy km. Jak dotychczas mam zaufanie do VAG. Zobaczymy jak bedzie dalej, bo ich ostatnie wyczyny z motorami chyba nikomu sie nie podobaja. Na szczescie sa tez inni producenci, mozna zawsze zmienic marke samochodu.
  • ~nu
    (2016-05-06 20:32)
    Zaczęli produkcję dla emigrantów !
  • ~Zenek
    (2016-05-06 20:29)
    Fury na zasadzie "udaję, że jestem młodym, bogatym europejczykiem z czarnym chłopakiem". Chromiki, napompowane zderzaki, wyświetlaczyk, 3-cylindrowy silnik z turbo. Do d... te nowe samochody.
  • ~moher
    (2016-05-06 09:14)
    kwa wolę jednak skodę octawię od opla astry
  • ~Filip
    (2016-05-09 15:36)
    Mialem Opla Astre Sport "loaded", 1-szy wlasciciel koszykarz Realu Madrid (stac go bylo na drozsze auto), mial okolo 100 tysiecy przebiegu ja dodalem drugie tyle, zmienilem opony, hamulce i dolewalem diesla; plakac mi sie chcialo jak odjezdzal z innym wlascielem. Swietne auto!!!!
  • ~gugcia
    (2016-05-07 22:00)
    mam 15 letnia Skode Fabia z silnikiem 1,4 z lancuchem,nie ma to auto nic,ani klimy,ani ABS,ani zamka centralnego,nic,tylko wspomaganie kierowania i ogrzewana tylna szybe,prymityw total,zrobiony na LPG,ale.....nic sie nie psuje,na LPG wydaje 200 zl na miesiac,OC na rok 430 zl,ani grama rdzy,proste auto,ktore bedzie jezdzic lata,jade nim tez do RFN na lato,no problems,mechanik mowi mi,ze przejade nim nawet do pol milona km (no,chyba nie ja,bo planuje kupic Octavie,1,6,tez z tych dawnych,od 2007 byly juz te nowsze,tych nie chce).Chwala niech bedzie starym Skodom,sa jak VW z dawnych lat-jedzie,jedzie,jedzie.... dawna reklama VW w RFN.Kupilem tez za 1800 zl 15 letnie Seicento 0,9 w b.dobrym stanie,tez nic rdzy,jezdzi bez awarii,co stare to dobre.
  • ~zx
    (2016-05-09 21:09)
    General Motors niemieckie auto ;-)
  • ~Magda
    (2016-05-12 12:02)
    Opel Astra jest własnością General Motors, więc jakie to jest niemieckie auto Der DZIENNIK?