• ~kierowca
    (2015-12-01 08:40)
    Pora zniszczyć tych, którzy kazali niszczyć prototypy z FSO.
    Z pewnością są jeszcze tacy którzy mogą wskazać winnych tego sabotażu.
  • ~Kontemplyta
    (2015-12-01 10:04)
    Nie wiem za bardzo jak bryt-inżynierowie mogli ściągnąć projekt - skoro nie było internetu ze zrzutem ekranu na pulpit podglądającego, ale szkoda polskich inżynierów.Dziwi mnie też, że niszczy się takie prototypy, zamiast wrzucić do jakiegoś muzeum.
  • ~otumanianie totalne
    (2015-12-01 10:25)
    Ten portal kłamstwem stoi. Co artkuł to kłamstwo. Polacy już dawno wyprzedzili Goebbelsa. To obrzydliwe. Wyraźnie widać, że 45 lat wspólnoty z bolszewizmem dało katastrofalne skutki.
  • ~Ping Ling
    (2015-12-01 11:52)
    "W 1973 roku Biuro Konstrukcji Nadwozi FSO dostało zlecenie stworzenia auta" Pierwszy prototyp Lotusa Esprit przedstawiony został w Turynie w 1972 roku, więc kto tu od kogo ściągał???
  • ~Francuzi też kradli.....
    (2015-12-01 12:51)
    Tak samo było z Reno Twingo, które koncepcyjnie było kopią Beskida
  • ~observ
    (2015-12-01 14:00)
    zamknięty pokaz, zniszczony prototyp... jeśli Brytyjczycy wykorzystali polski projekt, w co wątpię, to znaczy że któryś komuch im to sprzedał.
  • ~otumanianietotalne
    (2015-12-01 10:27)
    Ten portal kłamstwem stoi. Co artykuł to kłamstwo. Polacy już dawno wyprzedzili Goebbelsa. To obrzydliwe. Wyraźnie widać, że 45 lat wspólnoty z bolszewizmem dało katastrofalne skutki.
  • ~janek
    (2015-12-01 15:45)
    kłamczuchowi czy niechlujowi piszącemu te bzdeciny polecam lekturę anglojęzycznej wersji Wikipedii tematu Lotus Esprit. W necie bez problemu można także znaleźć zdjęcia tego pojazdu koncepcyjnego z 1972 zwanego Lotus Kiwi lub "silver car". Biorąc pod uwagę fakt że biura stylistyczne chwaliły się swoimi projektami (w tym wypadku Ital Design na salonie Turyńskim w 1972) to Polacy mogli skorzystać z włoskiego pomysłu.
  • ~he he he
    (2015-12-01 09:38)
    Za komuny bylo fajnie ha ha ha.
  • ~Heniek Star
    (2015-12-01 10:51)
    mogło powstać setki zakładów introligatorskich klejących FIATA tekturo