• ~takisobie Jan
    (2015-08-11 06:35)
    W Polsce Skoda jest popularna wyłącznie we flotach !
  • ~Automaniak
    (2015-08-12 10:57)
    Nie ma się czym podniecać , bo w I-szej 50-ce najlepiej sprzedających się modeli w Europie znalazły się 187 054 skody . I są to tylko 2 modele tej marki .Tymczasem, z taką rzekomo niechęcią traktowane francuskie renault, w tym samym zestawieniu sprzedało 461 196 samochodów. I w tej 50-ce znalazło się aż 5 modeli francuskiego producenta... hehe
    Gdyby to porównanie francuza ograniczyć do porównywalnych 2 modeli jak u skody , to i tak byłoby to 238 297 szt.
    Dacia , również w tym samym zestawieniu sprzedała ...148 000 samochodów .
    I co vi na to pane Havranek :))))
  • ~kokosz
    (2015-08-11 14:08)
    A ja tam dla odmiany ani skoda, ani VW, a Toyota. Chociaż i tak widze że Auris na 5 miejscu widnieje, także nie jest źle. Zaufałem tej marce już 11 lat temu i przez ten cały czas nie zawiodłem się ani razu. Najpierw Avensis 7 lat mi służył, ale oddałem go dla syna.
  • ~gugcia
    (2015-08-10 19:01)
    sprytny zabieg koncernu VW,majstersztyk rynkowy z zakupem zakladow Skoda,teraz maja az 5 aut w pierwszej dziesiatce,pozycje 1,2,3 zajmuja niepodzielnie ich wyroby,przy koncu listy jeszcze Rapid i Passat.Ale sa to auta b.dobre i wybor Polakow jest sluszny.Sam mam 13 letnia Skode Fabia,190 tys km,60 KM,1,4,benzyna,lancuch w silniku,zrobiony na LPG,nic powaznego sie nie psuje,ani grama rdzy,auto stoi pod blokiem,jezdzi stale,o kazdej porze roku.Drobne naprawy kosztuja grosze,czesci tanie.Znajomi maja tez Fabie lub Octavie-te same wrazenia,jedynie jeden znajomy z nowa Octavia TDI ma problemy z filtrem,bo jezdzi tylko w korkach po Krakowie,a powinien co tydzien pogonic troche po autostradzie.Stare Skody Fabie i Octavia,roczniki 2001 do 2007 sa nie do zabicia,szczegolnie te moje 1,4 benzyna,Diesel wolnossacy,Octavia 1,6 benzyna.Trwalosc Volkswagena,ceny uzywanych bardzo dobre.Prawdziwe konie robocze dla zwyklego Polaka.Golf-znakomity,troche za drogi jak na swoje male gabaryty ale jak ktos ma troche wiecej kasy to kupuje solidny pojazd na lata.Mialem Mazde i to nie bylo za dobre auto,drogie czesci,drogie naprawy,po 10 latach duzo rdzy,cale progi lecialy,nadkola.A ta tania Skoda Fabia po 1 3 latach ani grama rdzy i tez stoi pod blokiem i tez jezdzi zima,do tego bylo to przez 11 lat auto salonu Skoda dla biura,czyli bylo stale w ruchu w Krakowie.Mialem rozne wozy od 1981 roku ale naprawde solidne i tanie byly tylko dwa-Ford Fiesta 1,1 z 1987 roku,import z RFN,gaznikowy, i ta Skoda Fabia.VW to solidna firma,ktora zrobila ze Skody prawdziwy hit.I pomyslec,ze podobno VW chcialo to zrobic najpierw w Polsce,bo to wiekszy kraj niz Czechy,i ktos to w Warszawie zawalil.Mielibysmy teraz ogromne atuty przemyslowe.
  • ~bogumił
    (2015-08-12 10:17)
    Po co tyle gadania - to mój samochód jest najlepszy. No i nie muszę nikomu tego udowadniać .
  • ~WujekStaszek
    (2015-08-12 11:05)
    Jeździłem wiele lat polonezem truckiem . Dla przypomnienia , to był taki pick up z kabiną z poloneza. Przejechał bez remontu silnika i skrzyni biegów prawie 0,5 mln km.
    Blachę i hamulce trzeba było remontować co chwilę, ale silnik okazał się nie do zajechania.
  • ~emigrant
    (2015-08-11 06:56)
    Zgadzam się z tą opinią. Sam ma skodę fabię 1,9 TDI rocznik 2006. Obecnie mam 265 tys.km na liczniku. Oprócz normalnego serwisu, olej, klocki, pasek po 120 tys., praktycznie zero napraw. Jedynie osłona pod silnikiem odpadła mi dwa razy, bo wyrobiły się śruby w plastiku (wymiany oleju ), zdejmują za każdym razem. Byłem ostatnio w serwisie, powiedzieli że auto spokojnie pojeździ jeszcze kilka lat. Silnik jest nie do praktycznie nie do zajechania. Samochód oczywiście nie jest zbyt komfortowy. Czuć zawieszenie, a przy 160 na autostradzie radia nie posłucha. Ale niedużo pali, średnio około 6l. Zero rdzy, zero napraw. Który francuz tyle wytrzyma? Mam zamiar dokupić drugi samochód i kupię używanego Passata 2,0 TDI, żaden Japończyk czy Koreańczyk.
  • ~obserwatore
    (2015-08-15 12:57)
    Niemcy górą, i to nie tylko w samochodach!
  • ~zgred
    (2015-08-11 11:39)
    Zgadzam się z opinią gugcia: jeżdżę fabią r2002 60 KM, LPG od początku, 235000 km.
  • ~khjfbc
    (2015-08-12 21:03)
    NOWA SUPERB piekna mozna zdobyc segment d warto ale silnik w podst wersji kiepsko a wyzej juz drogo