• ~naczynia połączone!
    2015-03-07 12:29
    W jednej firmie sprowadzał samochody, w drugiej firmie instalował do samochodu tzw. kratkę i samochody szły jak woda. Bo równolegle Ministerstwo Fin. wymyśliło odliczenia od zakupu samochodu z kratką dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
    Więc każdy kto chciał sobie dla szpanu fajny samochód osobowy kupić za friko ( odliczenia podatkowe) kupował te z kratką.
    Czasami fikcja była tak bezczelna, żeby tylko nie oszpecic wypasionego samochodu 'kratką' , że kratki ze świecą można było szukać, np, na tylnej ściance wykładziny bagażnika, zawieszona, odpinana, cieniutka tak, że ledwo ją było widać, ale kratka!
    No i ulga w podatku była.
    Nikt tego nie sprawdzał ze skarbówki, bo to temat tabu, nie należało 'panów' niepokoić, bo by sie biznes rozsypał.
    Dociekliwi dostali parę razy po du... , naczelnicy zaś większe pobory i tyle.
    Pomysły min. fin. dobre dla złodziejstwa w genialnych rękawiczkach + naczelnicy skarbówek na pasku polityków + teępienie doskonałych skarbowców, niezależnych i bezkompromisowych, takich co to skontrolowanie Kulczyka czy innego było czymś normalnym w przeciwieństwie do ich szefów = dało skutek taki, że nie niepokojeni 'panowie' tacy czy inni pomnażali swoje majątki w kosmicznym tempie.
    W tym czasie skarbówki robiły statystykę skuteczności ganiając drobną handlarkę czy handlujących zniczami pod cmentarzem przed Wszystkimi Świętymi, co do dziś pozostało ulubionym tematem kontroli 'dbających o budżet państwa' naczelników, kontrole szybkie, minutowe, statystyka pikuje w górę, co chcieć więcej, premie kierownictwa w ślad za statystyką...
    Byle ilość się zgadzała, że niby skarbówka aktywna - w statystykach!
    A kogo trzeba DOPAŚĆ, ZNISZCZYĆ - odebrać mu majątek i na kilkanaście lat zmarnować życie ciąganiem po sądach - skarbówka zawsze wie i vice versa, kogo OCHRONIĆ, NIEKONTROLOWAĆ, BYĆ ŚLEPYM NA PRZEKRETY - też wie.
    Dziwić się, że powstały takie majątki?
    Każdy kto zaczyna działalność, gdyby miał 100% pewności, że skarbówka nie wsadzi mu nosa w papiery, a jeśli wsadzi bo już z jakichś względów musi ( czasami błęd w sztuce) to i tak będzie ślapa i głucha i nic mu nie zrobi - też by
    doszedł do dużego majątku, może nie miliardowego ale dużego!
  • ~kombi
    2015-03-08 07:42
    wyglądają jak niechluje nie domyte nie ogolone , te zasrańcy lobbowali za emeryturą od 67 lat , z umowy śmieciowe ,to te zasrańcy winni są że upadł narodowy przemysł ,że trzy miliony młodych ludzi zostało spędzone na zmywaki londyńskie, do diabła z nimi z tymi szulerami
  • ~Sabbotwór
    2015-05-19 22:40
    To Gocłowski ???
  • ~krok podgorksy
    2015-05-04 00:47
    solosz zlodziej bezczelny i tyle. wsie ubecie go wspieraja, ch... j z panstfa polisch, bo to pomylka z ubecja solosz - charneckyj (wroclaw poznan) - jechalem obok blue domu z laskami Czarneckiego, zaluje, trza to w kosmos poslac:)
  • ~Polak
    2015-03-08 13:43
    ?Kombi/bardzo obiektywna ocena wygląd tych złodziejskich jośków,a jak do siebie podobni ,wierchuszka z Ukrainy,niedogolone mordy oligarchów i Polskich przekrętów,znowu nas załatwili.
  • ~m
    2015-03-08 12:43
    OTO żydo- miliarderzy ktorzy okradli i dlaej okradają {Polskich kierowcow to OKUPANCI bezkarnie okradają Polaków
  • ~tele-wic
    2015-03-08 12:27
    Wszyscy to poprzebierane parobki, którzy ukradli pierwszy swój milion dzięki "ochronie" PRL-owskich i nie tylko służb bezpieczeństwa, a dalej już samo poleciało.
    Łapówy dla wszystkich decydentów, aby móc nadal bezkarnie rozkradać mój Kraj.
    Popatrzcie na te nazwiska, nieliczne kończą się na -ski. Wiocha. wiocha i menelstwo.
    Ciekawi mnie tylko, gdzie oni płacą swoje podatki?
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-03-07 17:12
    KASA dla bogaczy...szemrane interesy ...ile wzial PIS ??? z tego ? !

    Jak PIS i chromolony prezes budowal autostrady...))))

    Prezes nieudacznik nabil kabze...kulczykowi...duren !
    Nieudacznik juz pokazal jak taniej autostrady sie buduje.
    Przez dwa lata rzad PiS ociagal sie z podpisaniem umowy na budowe
    A2. Az wreszcie ostatniego dnia rzadu Kaczynskiego umowa zostala
    podpisana. I to za 365,75 miliona euro wiecej niz planowano .
    Kazdy kilometr trasy A2 ma kosztowac 9,6 miliona euro. W 2004
    roku rzad SLD ustalil z firma Kulczyka cene 6,1 miliona euro.
    W opinii prezesa Autostrady Wielkopolskiej SA Andrzej Patalasa
    gdyby nie zwlekano z podpisaniem umowy, inwestycja bylaby tansza
    prawie o 400 milonów euro. To oznacza ze Kaczynski lekka reka
    podarowal Kulczykowi 1,6 mld zl, a jednoczesnie zgodzil sie aby
    Kulczyk budowal autostrade A2 drozej niz srednie koszty w RFN.
    Jednoczesnie spowodowal opóznienie w budowie autostrady o 2 lata,
    zmuszajac rzad PO do budowania autostrad w pospiechu, tak aby
    autostrade oddac do uzytku przed mistrzostwami Euro. Mam tu tylko
    jedno pytanie - jaka powinna byc kara za sprzeniewierzenie 1,6 mld
    zl publicznych pieniedzy.
    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kontrakt-dla-kulczyka-od-pis,35648.html
  • ~rodak
    2015-03-07 15:15
    To my wiemy(naczynia połączone!2015-03-07 12:29).
    Tak rozkradają moją ojczyznę Polskę ;solidaruchy, komuchy z dawnej nomenklatury (PZPR, Z L, SD) i tacy jak Kulczyk , Solorz,,,i inni zdrajcy nas Polaków.
  • ~rychu
    2015-03-07 22:19
    "Oto miliarderzy, którzy zbili fortunę na polskich kierowcach" ten Dziennik coraz bardziej przypomina stragan na bazarze, a raczej "skrzynke po jablkach przykryta brudna szmata" !!! bydlacki burdel, ktory coraz czesciej pozwala sobie na szczucie w stylu Jareczka !!!
    no bo co, na kierowcach zarobili ??!!! co najwyzej za swoje zainwstowane pieniadze sprowadzili i sprzedawali samochody !!! chamskie, durne szczujace bydle i wraz z Jareczkiem wrog Polakow wymyslilo taki tytul !!!

    jezeli ktos w fabryce Opla bedzie bral pieniadze za swoja prace, to ten coraz wiekszy szmatlawiec tez napisze o nim ze zarabia na kierowcach !!!