• ~gringo
    (2014-07-10 16:10)
    PseudoFachowcy silnikowi! Sprawność- wg najprostszej definicji- to ułamek mocy(energii) uzyskanej do mocy(energii) wydatkowanej (włożonej)! Dlatego w energetyce- b.ważną cechą jest wykorzystanie tzw. energii skojarzonej, gdzie straty energii są minimalizowane! M.inn. przez łączne wykorzystywanie en.elektr. i en.cieplnej- przez co sprawność EC jest przeszło 2 razy większa niż EL. Ponadto w silnikach spalinowych napędzających samochody- duży wpływ na zużycie paliwa ma obecnie totalna elektronizacja systemów wtrysku paliwa i regulacji sterowania i maksymalności jego spalania! Na zużycie paliwa przez samochody ma też duży wpływ technika i warunki jazdy! Więc podane osiągi zużycia paliwa są obecnie coraz bardziej możliwe!
  • ~kiera
    (2014-07-10 13:58)
    Podobno obecne silniki mają sprawność 25% a samochód pali 8l/100km. Jeżeli więc spala 2l/100km to sprawność będzie ile? 100%?
  • ~Ironiamuss
    (2014-07-10 11:07)
    sp - Do 2 litrów na 100 km się czepiać? Kto tu się czepia?
  • ~krotończyk
    (2014-07-10 11:21)
    to tyle teoria ,a praktyka zweryfikuje.
  • ~lok
    (2014-07-10 14:16)
    te 2l/100km to tylko to tylko chwyt reklamowy - możliwe do osiągnięcia tylko w trybie hybrydowym przy sporadycznym załączaniu silnika spalinowego
  • ~sp
    (2014-07-08 18:55)
    Potworne moce w ramach ochrony środowiska? Jakoś Unia nie zamierza wprowadzać ograniczeń, a przypina się do węgla i tradycyjnych żarówek.
  • ~Yossarian
    (2014-07-10 14:38)
    "a w sprzyjających warunkach może ono wynieść nawet 2 l/100 km" Język jak w reklamie promocji w hipermarkecie "Obniżki do 80 procent" Oba te zapewnienia są równie wiarygodne. Z punktu widzenia logiki pan Wiceprezes poinformował, że zużycie paliwa nie będzie niższe niż owe 2 litry na 100km. Ja mogę zapewnić, że moje auto także nie zużywa mniej niż 2 litry na 100km.
  • ~naiwny
    (2014-07-10 21:31)
    Ja kupując auto w salonie w istrukcji jest napisane że zużycie paliwa wynosi 4.2 - 8,4 . te sławetne 4.2 nigdy nie osiągnąłem a 8.4 nawet często zatem z tymi 2 litrami uważam że jest tak samo jak z tym świstakiem co zawija sreberka !!!.
  • ~harry
    (2014-07-11 07:25)
    Inzynierowie zgubili jedynke z przodu i spalanie wyniesie srednio 12 litrow
  • ~jacek
    (2014-07-11 10:14)
    Moze jescze dodadza ze dwie turbosprezarki ! Ile bedziemy czytac jszcze tych bredni ? Dosc !