• ~~ Dawid
    (2012-10-18 06:54)
    Z tym tylnim klinem przypomina cechę charakterystyczną dla modelów CADILACA !!!
  • ~hipopotam
    (2012-10-17 20:00)
    A nie była czasem zbudowana ze sklejki?
  • ~Wacek
    (2012-10-29 13:57)
    @~kierowca emeryt - to u nas zawsze bylo... Ten sam Rychter szczegolowo opisywal jak zamordowano krajowa produkcje w PZInz, bo komus z "kregow zblizonych do wladzy" zalezalo na podpisaniu umowy z Fiatem, mimo ze w testach porownawczych np. karetek Fiat wypadl blado... A ostatnie 20 lat? Wmawia sie szaremu tlumowi, ze to "niewidzialna reka rynku" a to planowe bylo niszczenie wszelkiej struktory, ktora moglaby stanowic konkurencje.
  • ~Janusz Normalny
    (2012-10-22 07:08)
    Miałem Syrenę 105 od nowości przez 10 lat od 1973 do 1983 r. Tyle co ja się przy niej narobiłem przy zupełnym braku części zamiennych, to niech szla..g trafi jej "wymyślicieli" a zwłaszcza producentów. Całe szczęście, że za ile kupiłem na raty, za tyle sprzedałem w gotówce.
  • ~amik
    (2012-10-22 05:35)
    Nasz prototyp Syreny Sport nie został wdrożony do seryjnej produkcji, "(...)materiał ukazał się 30 maja 1960 roku", a Triumph Spitfire produkowany był w latach 1962-1980. Dziwnie podobna bryła...
    bylem w anglii 1977 i moj kuzyn wiozl mnie takim Triumph Spitfire.
    wypisz, wymaluj...
  • ~KUBUŚ
    (2012-10-19 00:15)
    SPOKO REPLIKA JEST NA FINISZU W LAKIERZE PO POLERCE BOMBAAAAAA ZOBACZYCIE ZA MIESIĄC, JAK NA TAMTE CZASY BYŁO TO SUPER CACKO
  • ~kierowca emeryt
    (2012-10-18 17:19)
    Pocztajcie "Histrorię motoryzacj" prof. Rychtera. Oczy Wam zbieleją, co Polski przemysł motoryzacyjny miał do zaoferowania Światu, na długo przed "pionierskimi" rozwiązaniami z Zachodu. Ale brak funduszy i generalna zasada - "Nie nada" i "Nie lzia" niweczyła wszystko.
  • ~Kierowca bombowca
    (2012-10-17 22:58)
    Padły, lub zostały wykupione wszystkie marki brytyjskie (Niemcy, Indie, Chiny), Padł SAAB, wykupione Volvo robi bokami. I ty tylko my, gdyby nie komuna, mogliśmy Syreną Sport zawojować Europę, a dzięki Beskidowi świat. I co roku te same brednie.
  • ~trjytr
    (2012-10-17 20:44)
    Nasz prototyp Syreny Sport nie został wdrożony do seryjnej produkcji, "(...)materiał ukazał się 30 maja 1960 roku", a Triumph Spitfire produkowany był w latach 1962-1980. Dziwnie podobna bryła...
  • ~armand
    (2012-10-18 09:59)
    A dać, szukali, znaleźli i jest. sam szukałem do pracy magisterskiej starych numerów gazet we Francji i wiem, ze to nie jest wcale takie proste. A szczególnie jeśli to dziennik i ma dodatki. Nie wszystkie biblioteki dysponują digitalnymi plikami wszystkich tytułów - trudno znaleźć coś kiedy nie wiesz kiedy mogło się ukazać. Jak dla mnie- pełen respekt, przede wszystkim, że sie komuś chciało.