• ~Szoferak
    (2012-12-05 18:27)
    czym sie tu chwalic?

    gdzie te oryginalne konstrukcje do podboju globu?

    po prostu montownie!

    A samego Volkswagena garbusa orzez 30 lat (1950-1980) wyprodukowano ponad 20 milionow egzemplarzy!

    W 1954 roku przekroczono 200 tys, w 1956 300 tys., a w 1958 przekroczono 400 tys. egzemplarzy rocznie! (z jednej fabryki w Wolfsburgu!!!)

    Nartomiast juz w 1965 przekroczono milion!
    I tak juz zostalo!

    Natomiast w Polsce licencyjna (!) produkcje malucha wdrozono w pelni dopiero 8 - 10 lat pozniej i przez 24 lata (do 1997 roku) wyprodukowano zaledwie 3,3 miliona egzemplarzy, czyli srednia roczna produkcja obydwu montowni to mniej niz 150 tys, a wiec tyle, ile Volkswagen produkowal w roku 1953, czyli 44 lata przedtem!!!

    I to wlasnie jest prawdziwy zestaw liczb i prawdziwy obraz polskiej mysli technicznej, polskich zdolnosci organizacyjnych i wytworczych oraz Polski jako "dziesiatej gospodarki swiata"!!!

    Czas przestac sie ludzic i zabrac sie do roboty!!!
  • ~bMal
    (2012-10-12 12:54)
    Tyska fabryka Fiata wyprodukuje w tym roku ok. 350 tys. samochodów wobec ponad 467,7 tys. w 2011 r. – prognozuje dyrektor zakładu Antoni Greń. Oznacza to spadek produkcji wobec ubiegłego roku o ok. 25 proc. To trzeci z rzędu rok zmniejszania produkcji w tyskiej fabryce. Tak piszą na onet u was jest euforia. Kto tu z kogo robi cymbała
  • ~Polak
    (2012-10-12 13:49)
    Autor zapomniał, że to NIE SĄ POLSKIE AUTA TYLKO WŁOSKIE!!! I pieniądze z ich sprzedaży idą do Włoch. U nas zostaje niezbędne minimum na tanią siłę roboczą. Jakoś nawet Czesi i Rumuni zatrzymali chociaż swoją markę (Skoda, Dacia) my jak zwykle uwielbiamy cudze. A nasze, polskie najlepiej zniszczyć.
  • ~Mmark
    (2012-10-12 13:53)
    Fiat robi zyska na tanieje sile Polskiej.
    Przecietny robotnik zarabia 1500 PLN na reke. Smieszne to po 20 latach od upadku Komunizmu.
    Fiat wszystkie zyski zabiera do siebie a Polska ma duze G.
    Niewiem czym ten Redaktorek tak sie cieszy !
  • ~kot w butah
    (2012-10-12 12:56)
    hhhhheeeaa a ja dalej jezdze rowerem w polszcze,,,hhhh,,,e
  • ~zelek_akuku
    (2012-10-12 17:33)
    dobrze ze juz nie piszecie polskie samochody sporo osob zwracalo uwage na te niezreczne okreslenie dokladnie tak sa to samochody wyprodukowane w tychach
  • ~janusz
    (2012-10-12 18:53)
    To jak propaganda z PRLu z takimi hasłami to do lemingów i tgzw.pożytecznych idiotów!
  • ~Gość
    (2012-10-12 20:04)
    ~Polak2012-10-12 13:49
    ...A nasze, polskie najlepiej zniszczyć.

    myślisz o Syrenie?...
  • ~Rooobin_Hooood
    (2012-11-03 15:16)
    Włoski chłam, szkoda to produkować...
  • ~Drżączka z Trzęsionką
    (2012-12-05 18:31)
    ~zelek_akuku2012-10-12 17:33

    dobrze ze juz nie piszecie polskie samochody sporo osob zwracalo uwage na te niezreczne okreslenie dokladnie tak sa to samochody wyprodukowane w tychach


    Kiedy czytamy o tych "polskich samochodach" - to nas tak samo trzęsie jak kiedy czytamy o "polskich obozach koncentracyjnych"!