NOWA Warszawa M20 GT ujawniona w Krynicy. Ford wypiera się projektu spółki z Krakowa

| Aktualizacja:

Warszawa M20 GT, czyli współczesna odsłona garbatego modelu M20 z czasów PRL, to prototyp, którym chwali się krakowska firma KHM Motor Poland podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Twórcy auta twierdzą, że na potrzeby konstrukcji nawiązali współpracę z koncernem Ford. Ten jednak zaprzecza.

wróć do artykułu
  • ~gosc gosc
    (2018-09-16 12:34)
    bardzo pretensjonalna
  • ~Wirro
    (2018-09-13 10:30)
    Wszystko fajnie tylko to t anie nie będzie a przysłowiowy Kowalski będzie kupował stare pasaty, mała firma robi samochody dla wybranych, a mi się marzy taki Polonez (Warszawa też może być) w kilku wersjach coś jak skoda i małe i duże i tanie i drogie i zwykły samochód i bardziej luksusowy... ale to pewnie mogę pomarzyć.
  • ~znawca samochodów
    (2018-09-13 08:52)
    pytam się czemu ford mustang ? samochód nie jest zły, ale nie można było zrobić go tak do 40 tys. ? nie można było by produkować tanich samochodów dla ludzi w nowoczesnej stylizacji? wogóle strasznie nie podobają mi się te lampki małe przy głównych reflektorach przednich. wyglądają obrzydliwie
  • ~PissOff
    (2018-09-12 23:36)
    Musi powstać wersja rządowa do rozbijania, wtedy produkcja już będzie opłacalna...
  • ~Pomysłowy Dobromir
    (2018-09-12 20:11)
    Stać byłoby Polską myśl techniczno technicznInżynieryjną na wyprodukowanie wspaniałego samochodu na pewno lecz koncerny jak Toyota nie pozwolą kiedyś Ruscy teraz japońce
  • ~bolo
    (2018-09-11 22:19)
    Najwazniejsze czesci ukradzione z Forda, polska blacharka - i tak powstal "polski" samochod"
  • ~Merkel
    (2018-09-11 13:00)
    Chyba jednak oszustwo. Ciekaw jestem ilu inwestorów naciągną.
  • ~alejajka
    (2018-09-09 20:45)
    Czesi robią samochody a Polacy fantazjują. Ha ha ha. Już czas wyjść z piaskownicy.
  • ~lekarz
    (2018-09-09 20:37)
    Ha ha ha. Ale kabaret... A co na to psychiatria.
  • ~jj25
    (2018-09-09 12:45)
    Następny WYGŁUP pod PATOLOGICZNĄ publiczkę! BRAWO PiS! Niech dale się tak KOMPROMITUJE! :)))
  • ~suwerenny
    (2018-09-09 11:29)
    Na miejscu rządzących nie chwaliłbym się konotacjami z takimi "wynalazkami". To potiomkinowskie wsie "naszej" motoryzacji - chyba że utożsamiają się z tym typem "sukcesu gospodarczego" ...
  • ~gostom
    (2018-09-09 07:50)
    Ale przeciez istnieje nadprodukcja samochochodow. Drogi ciagle zakorkowane. Dyskusje o skandale Diesla nie powinny inteligentnego Czlowieka rozpraszac, ze z benzyna lub e-auto, problemy sa te same. Nasz Swiat potrzebuje prawdziwa Rewolucje a nie Lobbyismus.
  • ~Krzysztof
    (2018-09-08 22:08)
    zero szans, czysta utopia , projekt bez przyszlosci, ale kto wie jest 500plus to moze dadza plus na garbaty woz
  • ~Kierat & Cep
    (2018-09-08 07:01)
    Już były takie propagandowe SAMORÓBKI wcześniej typu Syrena, Warszawa,
  • ~tronic
    (2018-09-07 21:50)
    Po co tworzyć tego rodzaju konstrukcje dla bogaczy?
  • ~GR
    (2018-09-07 14:52)
    Pisanie że Pobieda była produkowana na licencji Forda jest niedorzeczne. Pobieda była sowieckim składakiem złożonym z przedniego zawieszenia od Opla, nadwozia podobnego do Forda z 1940 roku (choć unowocześnionego przez GAZa) oraz silnika powstałego po obcięciu 2 cylindrów z 6-cylindrowego silnika wzorowanego na jednostce Dodgea. Proszę nie pisać bzdur!
  • ~Gruby
    (2018-09-07 10:57)
    Przecież to poprostu jest Ford Mustang z toną szpachli i lipnymi światełkami z aliexpres
  • ~Ksiádz Masuo