Poseł Liroy-Marzec dopiął swego i rząd zmienia prawo. "Nie będziemy musieli odbierać w urzędzie nowych tablic"

| Aktualizacja:

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad wprowadzeniem w Polsce jednej tablicy rejestracyjnej na zawsze. "Dzięki zmianom w przepisach wszystkie sprawy związane z przerejestrowaniem pojazdu załatwimy wreszcie zdalnie przez internet lub aplikacje. Działamy skutecznie dla obywateli" – powiedział dziennik.pl poseł Piotr Liroy-Marzec, który jest pomysłodawcą tego rozwiązania. 

wróć do artykułu
  • ~chłop z mazur
    (2018-08-07 20:05)
    Jedyny facet w sejmie co coś zrobił w sejmie.
  • ~kulawka
    (2018-08-07 11:37)
    Ciekawe, kiedy ta regulacja wejdzie w życie ? Za 50 lat ?
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-08-07 13:55)
    BRAWO LIROJ
  • ~Maruda
    (2018-08-07 12:48)
    No to już nie będziemy wiedzieć skąd dany delikwent pochodzi.
  • ~agmao
    (2018-08-07 12:24)
    To nic nie zmieni w procesie rejestracji bo trzeba zmianę właściciela odnotować w systemie,powiadomić o tej zmianie urząd który poprzednio rejestrował pojazd,wydać nowy dowód rejestracyjny(zmiana właściciela).
  • ~Stach Nowak
    (2018-08-07 19:26)
    W Irlandii jest tak od lat! przerejestrowanie nic nie kosztuje. papiery wysyla sie pocztą.
  • ~Rysiek Sfetru
    (2018-08-08 07:51)
    Jako opozycja uważamy, że to rozwiązanie, jak wszystko co robi PIS jest szkodliwe. My chcemy wprowadzić wręcz coś odwrotnego - obowiązek corocznej wymiany tablic!
  • ~Adolfo85
    (2018-08-08 08:42)
    Uważam ze zrobi sie burdel, lepiej przypisać numery do osoby - kierowcy. Zmienia województwo zamieszkanie to zmienia tablice.
  • ~POLEXIT
    (2018-08-08 08:05)
    A co z usunięciem Unijnej flagi z polskich rejestracji kiedy Polska flaga wróci na swoje miejsce
  • ~urzędnik
    (2018-08-07 23:39)
    Przypisanie tablicy do kierowcy - to bym zrozumiał: zmieniam auto, a blacha ta sama, zmieniam adres-zmieniam blachę. Przypisywanie tablicy do auta? To po co w ogóle tablica, skoro jest VIN, ten sam od produkcji do zezłomowania (lub kradzieży)? Jaki to ma sens? Co taka tablica identyfikuje? Porządek powinien być! Zaś kwestia tego w którym urzędzie mogę załatwić rejestrację i ile to będzie kosztować, to zupełnie inna sprawa. Tymczasem naiwni studenci myślą, że zaoszczędzą stówkę, bo nie będą musieli zmieniać blach. Nie bójcie się, zamiast tej stówki zapłacicie ze dwie za naklejkę na blachę, do karty pojazdu, albo do dowodu...
  • ~ANDY
    (2018-08-07 20:43)
    JEST OK TAK POWINNO BYĆ TAK JAK PESEL JESZCZE ZAJMIJCIE SIĘ ZMIANĄ GODZIN Z LETNIEGO NA ZIMOWY I ODWROTNIE .TO JEST AKURAT UWAŻAM ZBĘDNE POSUNIĘCIE /
  • ~sympatyk z Pomorza
    (2018-08-11 17:26)
    Brawo Liroy. Kukiz to marionetka pro-pisowska jeszcze nic nie zrobił pozytecznego.
  • ~nostradamus
    (2018-08-10 13:59)
    już dawno tablice powinny być przypisane do obywatela
  • ~Warszawiak od dwuch lat
    (2018-08-08 22:26)
    To jak teraz bendę mugł rozpoznać słoika z LLU albo RLU xd LOL?
  • ~Kiero
    (2018-08-07 20:45)
    Albo taki przykład że poprzedni właściciel zajedzie komuś drogę i ucieknie, i po sprzedaży nowy właściciel jedzie na zakupy do lidla i przypadkiem ten pierwszy widzi te tablice co mu zajechał drogę a ten będzie niewinny i co wtedy?
  • ~Tomasz
    (2018-08-07 21:04)
    Jeszcze żeby nie bylo takiego cyrku z tablicami to by nie bylo problemu. Na zachodzie sie dostaje dowód od reki a tablice klepie na poczekaniu a u nas wszystko pod gore
  • ~logika
    (2018-08-10 03:46)
    Z takimi pomyslami Polska powinna przystapic do Uni Afrykanskiej a nie UE. Tablice rejestracyjne naleza do wlasciciela pojazdu a nie do kupy zlomu zwanego pojazdem. Zmieniam pojazd na nowy to przykrecam tablice ze starego pojazdu do nowego i w odpowiednim urzedzie dostaje nowy dowod rejestracyjny z podanie marki nowego popjazdu VIN itd. Ja nie chce jezdzic na tablicach poprzedniego wlasciciela ktory ma powiedzmy nie zaplacone mandaty itd i potem policja mnie zatrzyma a ja bede musial sie tlumaczyc. Kompletny balagan
  • ~Kristof
    (2018-08-08 22:04)
    Trochę pochopnie.......
  • ~wiwaldi
    (2018-08-07 18:09)
    ku mieć przy sobie to czy musi być produkowany w PWPW S.A.
  • ~mlkjh
    (2018-08-09 10:36)
    Po co ta reforma? Jak czesto 90% Polakow zmienia samochod? Za reforme zaplaci kazdy. Za to potem zaoszczedza bogaci, ktorzy czesto zmieniaja samochody.

Może zainteresować Cię też: