Ministerstwo tłumaczy się z wpadki z tablicami rejestracyjnymi. "Tak nieudolnego zmycia z siebie winy dawno nie widziałem"

| Aktualizacja:

W wydziałach komunikacji można zamawiać nowe mniejsze tablice rejestracyjne do aut z USA czy Japonii. Kierowcy mimo to narzekają na skrócone blachy, a niektórzy obawiają się reakcji drogówki. Dziennik.pl sprawdził, co o tej sprawie sądzi Ministerstwo Infrastruktury.

wróć do artykułu
  • ~Zorro
    (2018-07-06 11:33)
    Klasyka Plugawej Zmiany - niekompetencja, bezmyślność, działanie wyłącznie na pokaz. Tak wygląda tekturowe państwo PiS...
  • ~EUropojczyk
    (2018-07-06 13:27)
    "... zostały dobrane w sposób zamierzony po konsultacjach" - te konsultacje najwyraźniej wyglądały tak, jak inne pisowskie konsultacje, a skoro to było "w sposób zamierzony", to można też mówić o czyjej dywersji. Takich PIS ma teraz urzędników. Quo vadis Polsko...
  • ~sizif
    (2018-07-06 14:49)
    jeszcze nikt nie był z nowymi tablicami poza granicą kraju, tam dopiero moga byc schody
  • ~observer
    (2018-07-06 14:51)
    naprawdę nie macie większych problemów? kupa śmiechu i bicie piany
  • ~syrena górą
    (2018-07-06 12:59)
    A jak są montowane normalne polskie tablice? nie mają otworów tylko montuje się je w ramkach. Dla martwiących się " redaktorków" , SPOKO już matryce pod nowe tablice są na pewno zamówione i niedługo pojawią się ramka, do ich montażu.
  • ~m-53
    (2018-07-06 12:07)
    Trudno produkować tablice do wszystkich samochodów. Wyginamy z płaskowniczka dwie takie blaszki __--------------__ i sprawa rozwiązana. A i tak jesteśmy pewnie jedynym krajem, który roni takie sztuczki z produkcją tablic w różnych rozmiarach. No i pytam czemu autor pomysłu nie pilotował tej sprawy?
  • ~zyyxxyyz
    (2018-07-06 15:14)
    Montaż musi być w ramce, która będzie pasowała do tych otworów i oczywiście do tablic. Teraz uwaga: produkcją ramek zajmuje się firma.........tu trzeba poszukać, a zacząć od pociotów autorów tych przepisów
  • ~Webster
    (2018-07-07 18:17)
    czy nie można było dać wymiarów takich samych jak są w USA? Tyle lat czekania na takie tablice a Oni zawsze muszą coś spier***ć bo to nie była by wtedy Polska!
  • ~Niachu
    (2018-07-10 08:06)
    Wzór Izraelski
  • ~Spostrzegawczy
    (2018-07-07 09:56)
    520 mm x 114 mm (tablica jednorzędowa) lub 305 mm x 214 mm (tablica dwurzędowa)!!! Czy aby nie odwrotnie z tą "rzędowością" panie "redachtorze"?
  • ~Niachu
    (2018-07-09 14:55)
    W Izraelu zdają egzamin, ale nie w Polszy.
  • ~Cielak
    (2018-07-08 14:42)
    Jedna wielka kupa !
  • ~Kierowca
    (2018-07-08 21:31)
    Chciałbym Redakcję i Forumowiczów zainteresować takim oto zdarzeniem. 8 lipiec 2018, ok. godz. 20.00, wjazd do Tarnowa od strony Ładnej. Kontrola trzeźwości. Policjant, przedstawiając się tak, żebym nie zrozumiał kto, poddaje mi pod nos jakieś urządzenie - świeci na czerwono! Ja jestem w szoku! Stróż prawa mówi mi, że to chyba zimowy płyn do spryskiwaczy (rzeczywiście mam jeszcze zimowy). Ale każe mi zjechać na bok w jakieś błoto i czołga przez inne urządzenie - to świeci na zielono (dzielny policjant sprawdza jeszcze moje papiery, co trwa z dobrych 10 minut). Na moją uwagę, że stresuję się takich policyjnych urządzeń, odpowiada, że mają bardzo dobre: "super czułe". Moje pytanie: czy to jest właściwie zachowanie policji? Straciłem czas i nerwy taplając się w jakimś żwirze i co gorsza zostałem napiętnowany jako potencjalnym pijak za kółkiem! A gdyby tak był dyrektorem szkoły, albo prezydentem miasta, albo księdzem, albo dziennikarzem i jechali za mną moi uczniowie/parafianie/wyborcy/czytelnicy?! Moje zatrzymanie i skierowanie na bok po badaniu alkomatem zinterpretowaliby jednoznacznie jako jazdę po pijaku - i kto, kiedy, jak w ich oczach, przywróciłby moje dobre imię człowieka w tym przypadku całkowicie niewinnego? Czy Polska to normalny, przyjazny obywatelom, kraj?

Może zainteresować Cię też: