Mandat 5 tys. za wycięty filtr DPF i holowanie na koszt kierowcy. Posłowie forsują zaostrzenie kar

| Aktualizacja:

DPF, czyli filtr cząstek stałych to element przeklinany przez kierowców. Stąd – mimo grożących kar – nagminne jest wycinanie tej części układu wydechowego. Niebawem to się może jednak zmienić. Posłowie .Nowoczesnej uznali, że przepisy trzeba zaostrzyć tak, by usuwanie tego elementu przestało być opłacalne. A skorzystać na tym ma środowisko naturalne...

wróć do artykułu
  • ~obserwer_1
    (2018-07-03 14:10)
    te nowośmieszne osły jeżdżą tylko sejmowymi limuzynami, skończy się im kadencja to wrócą do swoich pełnoletnich wieśwagenów i wtedy dopiero będziemy moli pogadać
  • ~DPF to duża pomyłka fabryki
    (2018-07-03 13:19)
    Ktoś kupuje auto za 15 tys z durnym DPF i wymiana ********** kosztuje drugie 15 tys... Niech wymiana będzie za darmo w ASO skoro im zależy na środowisku i ludzie przestaną to usuwać.
  • ~Buki
    (2018-07-03 14:39)
    A wypalanie DPF-a to też ochrona środowiska
  • ~Akasza
    (2018-07-03 10:03)
    I bardzo dobrze, może w końcu te śmierdziuchy z silnikiem diesla znikną z powierzchni ziemi!
  • ~może tak na początek zajmijcie się szrotami
    (2018-07-03 10:06)
    z silnikami TDI, ze znaczkiem VW mającymi po 20 lat i milion km na liczniku, to środowisku ulży szybciej niż te wycięte z nowych samochodów PDFy
  • ~dpf
    (2018-07-03 14:29)
    Dpf trujące i widoczne , rozdrabnia na niewidoczna i jeszcze bardziej szkodliwe. Może najpierw badania i wiedza co powstaje z dopalania sadzy w obecności metali ciężkich takich jak platynowce, a wtedy wszyscy chętnie się sztachną kopcacym dieslem. No ale jak czegoś nie widać to nie istnieje, to takie proste i oczywiste , bo kto by tam sobie wiedza głowę zawracał.
  • ~Cyryl Z.
    (2018-07-03 13:44)
    Widać, posłowie Nowoczesnej mają benzyniaki...
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-07-03 13:08)
    Kirunek jak najbardziej właściwy, popieram, obawiam się jednak że suweren plus tego nie kupi, bo to przecież "wszystko z biedy" i "nikt mi nie będzie mówił" a "dizel musi kopcić". A jako że suweren plus nie kupi to i koryto plus nam się te nagrody należały nie uchwali.
  • ~prezes
    (2018-07-03 12:19)
    to jest dobry kierunek ale to za malo.Podobnie jak piszacy tu "zajmijcie sie szrotami" uwazam,ze drugim posunieciem powinno byc wybudowanie panstwowych,policyjnych stacji kontroli pojazdow i sprawdzanie tam powoli wszystkich pojazdow z silnikiem Diesla,niezaleznie od posiadanej pieczatki w dowodzie rej.(czesto kupionej za lapowke u pana Edzia).Ktos powie,ze kierowcy aut wyszykuja auto na taka kontrole.OK,no i wlasnie o to chodzi.maja miec DPF,dobry silnik,wszystko OK.U pana Edzia dostaja pieczatke za 200 zl lapowki i do Edzia auta nie wyszykuja.
  • ~kierowca
    (2018-07-03 09:43)
    prosze mi udowodnic w badaniach tych samochodow ze sa ekologiczne nigdzie nie spotkalem wyniku z badan tych silnikow ze to prawda wystarczy poczytac o wolkswagenie co wyczyniali i jak klamali i te filtry to tez manipulacja wymiana to duza forsa poslowi nowoczesnej doczytajcie jak ta pani na lawnika do sn.
  • ~ar2r
    (2018-07-03 20:18)
    Ha ha😁ciekawe jak na drodze ktoś sprawdzi czy dpf jest wycięty czy nie. Przecież badanie spalin na stacjach diagnostycznych w autach VAG chyba powyżej 2006 a nowsze i innych marek to jedna wielka ściema. We wszystkich nowszych autach nie da się dodać gazu na postoju do końca 😁. A z tego co wiem i widziałem to operacja konieczna żeby zrobić dobry pomiar spalin.A poza tym sprawne auto z wycięty dpf i tak spełnia normy spalin . Niemcy pozbywają się aut jak mają wymieniać filtr dpf a posłowie nowoczesnej chcą żeby to Polacy pchali kasę za dpf do zachodnich koncernów . MOZE JESZCZE ZGLOSCIE TAKĄ USTAWĘ ŻEBY BYŁ OBOWIĄZEK ROBIĆ TO W SERWISIE VW AUDI LUB BMW LUB OPLA
  • ~Joachim Tygrys
    (2018-07-03 16:36)
    Kiedyś były proste diesle kopciuchy na pompie sekcyjnej czy rotacyjnej bez dpf i jakoś ludzie tyle nie chorowali na raka co teraz w dobie diesli z fap dpf.
  • ~Dpf2
    (2018-07-03 20:13)
    Proponuję tym nieukom z nowoczesnej zabrać rządowe limuzyny dać średnią krajową miesięcznie i kazać jeździć swoimi prywatnymi dieslami zobaczymy czy będą wymieniać dpf
  • ~krisoporanku
    (2018-07-03 16:24)
    Jeżdżę na stację obsługi pojazdów na przegląd od 3 lat z wyciętym DPF. Na moje życzenie serwisant za każdym razem sprawdza spaliny. Silnik za każdym razem ma bardzo daleko do przekroczenia norm spalin. I co? Z DPFem silnik w ciągu 15 minut przepalania robił tyle syfu ile przez przez 100km... gdzie poszły te oktany...? zamieniły się w czyste h2o? Tylko zróbcie to to was tak kierowcy ukochają że 0,5% w tvnowskiej ankiecie będzie rerkordem...
  • ~Bez filtra
    (2018-07-03 23:09)
    To juz wszyscy w tym grajdole na lby poupadali!!! Z kazdej strony kopia nas w cztery litery !!! Dajcie nam zarobic tyle co wy zlodzieje to tez bedziemy jezdzic z filtrami!!! A tak musimy radzic sobie sami - jak zwykle od stuleci!!! A kliki ,zlodzieje i pseudopolitycy maja sie dobrze !!!
  • ~Realista:
    (2018-07-03 22:20)
    Gdyby to dziadostwo wypalało się na autostradzie itp.to by dało się z tym żyć,ale to dziadostwo wypala się gdy człowiek zjedzie z takiej drogi i staje w ruchu miejskim! Jak w mieście wykęcić 3000 obrotów? Efekt to po jednym przerwanym procesie wypalania olej w silniku do wymiany!!!!!!! Badziew i tyle! Niech wymyślą coś mądrego a osobiście to zainstaluję na własny koszt.
  • ~890
    (2018-07-07 13:48)
    O co te gadanie?DPF? A kto przeprowadził badania co ten filtr niby wydala? Część na pewno zostaje,ale co zresztą?Przepraszam bardzo!Na zdrowy rozum! To całe eko,ochrona środowiska,to kupa bzdur. Wymyślona dla takich maluczkich.A duzi mają to głęboko w d...... Wszystko kasa,kasa i jeszcze raz kasa.A ideologię można doprawić.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-03 10:38)
    A problem mozna rozwiazac tak prosto - urealnic cene oleju napedowego (tzn powinien byc drozszy od benzyny bo jego produkcja jest drozsza i nizsza cena Diesla jest dotowana z cen benzyny) i wprowadzic znaczony kolorystycznie ON dla firm np tak jak w UK - potem kontrole na drodze i drakonskie kary od urzedow skarbowych - bardzo szybko Diesle stracilyby popularnosc w Polsce.
  • ~beta.
    (2018-07-09 11:00)
    Pomysł Nowoczesnej nie przejdzie, gdyż owa partja nie znajdzie miesca nowym Parlamencie.
  • ~Spoko
    (2018-07-03 22:01)
    Wrócę do starego vw lał będę rzepak z biedronki i byle łach nowoczesny powie że jestem eko😂 Banda idijotów! Niech się zainteresują sadzą z płonących wysypisk.

Może zainteresować Cię też: