Mandat 5 tys. za wycięty filtr DPF i holowanie na koszt kierowcy. Posłowie forsują zaostrzenie kar

| Aktualizacja:

DPF, czyli filtr cząstek stałych to element przeklinany przez kierowców. Stąd – mimo grożących kar – nagminne jest wycinanie tej części układu wydechowego. Niebawem to się może jednak zmienić. Posłowie .Nowoczesnej uznali, że przepisy trzeba zaostrzyć tak, by usuwanie tego elementu przestało być opłacalne. A skorzystać na tym ma środowisko naturalne...

wróć do artykułu
  • ~obserwer_1
    (2018-07-03 14:10)
    te nowośmieszne osły jeżdżą tylko sejmowymi limuzynami, skończy się im kadencja to wrócą do swoich pełnoletnich wieśwagenów i wtedy dopiero będziemy moli pogadać
  • ~DPF to duża pomyłka fabryki
    (2018-07-03 13:19)
    Ktoś kupuje auto za 15 tys z durnym DPF i wymiana ********** kosztuje drugie 15 tys... Niech wymiana będzie za darmo w ASO skoro im zależy na środowisku i ludzie przestaną to usuwać.
  • ~Buki
    (2018-07-03 14:39)
    A wypalanie DPF-a to też ochrona środowiska
  • ~Akasza
    (2018-07-03 10:03)
    I bardzo dobrze, może w końcu te śmierdziuchy z silnikiem diesla znikną z powierzchni ziemi!
  • ~może tak na początek zajmijcie się szrotami
    (2018-07-03 10:06)
    z silnikami TDI, ze znaczkiem VW mającymi po 20 lat i milion km na liczniku, to środowisku ulży szybciej niż te wycięte z nowych samochodów PDFy
  • ~Cyryl Z.
    (2018-07-03 13:44)
    Widać, posłowie Nowoczesnej mają benzyniaki...
  • ~dpf
    (2018-07-03 14:29)
    Dpf trujące i widoczne , rozdrabnia na niewidoczna i jeszcze bardziej szkodliwe. Może najpierw badania i wiedza co powstaje z dopalania sadzy w obecności metali ciężkich takich jak platynowce, a wtedy wszyscy chętnie się sztachną kopcacym dieslem. No ale jak czegoś nie widać to nie istnieje, to takie proste i oczywiste , bo kto by tam sobie wiedza głowę zawracał.
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-07-03 13:08)
    Kirunek jak najbardziej właściwy, popieram, obawiam się jednak że suweren plus tego nie kupi, bo to przecież "wszystko z biedy" i "nikt mi nie będzie mówił" a "dizel musi kopcić". A jako że suweren plus nie kupi to i koryto plus nam się te nagrody należały nie uchwali.
  • ~prezes
    (2018-07-03 12:19)
    to jest dobry kierunek ale to za malo.Podobnie jak piszacy tu "zajmijcie sie szrotami" uwazam,ze drugim posunieciem powinno byc wybudowanie panstwowych,policyjnych stacji kontroli pojazdow i sprawdzanie tam powoli wszystkich pojazdow z silnikiem Diesla,niezaleznie od posiadanej pieczatki w dowodzie rej.(czesto kupionej za lapowke u pana Edzia).Ktos powie,ze kierowcy aut wyszykuja auto na taka kontrole.OK,no i wlasnie o to chodzi.maja miec DPF,dobry silnik,wszystko OK.U pana Edzia dostaja pieczatke za 200 zl lapowki i do Edzia auta nie wyszykuja.
  • ~kierowca
    (2018-07-03 09:43)
    prosze mi udowodnic w badaniach tych samochodow ze sa ekologiczne nigdzie nie spotkalem wyniku z badan tych silnikow ze to prawda wystarczy poczytac o wolkswagenie co wyczyniali i jak klamali i te filtry to tez manipulacja wymiana to duza forsa poslowi nowoczesnej doczytajcie jak ta pani na lawnika do sn.
  • ~ar2r
    (2018-07-03 20:18)
    Ha ha😁ciekawe jak na drodze ktoś sprawdzi czy dpf jest wycięty czy nie. Przecież badanie spalin na stacjach diagnostycznych w autach VAG chyba powyżej 2006 a nowsze i innych marek to jedna wielka ściema. We wszystkich nowszych autach nie da się dodać gazu na postoju do końca 😁. A z tego co wiem i widziałem to operacja konieczna żeby zrobić dobry pomiar spalin.A poza tym sprawne auto z wycięty dpf i tak spełnia normy spalin . Niemcy pozbywają się aut jak mają wymieniać filtr dpf a posłowie nowoczesnej chcą żeby to Polacy pchali kasę za dpf do zachodnich koncernów . MOZE JESZCZE ZGLOSCIE TAKĄ USTAWĘ ŻEBY BYŁ OBOWIĄZEK ROBIĆ TO W SERWISIE VW AUDI LUB BMW LUB OPLA
  • ~Joachim Tygrys
    (2018-07-03 16:36)
    Kiedyś były proste diesle kopciuchy na pompie sekcyjnej czy rotacyjnej bez dpf i jakoś ludzie tyle nie chorowali na raka co teraz w dobie diesli z fap dpf.
  • ~krisoporanku
    (2018-07-03 16:24)
    Jeżdżę na stację obsługi pojazdów na przegląd od 3 lat z wyciętym DPF. Na moje życzenie serwisant za każdym razem sprawdza spaliny. Silnik za każdym razem ma bardzo daleko do przekroczenia norm spalin. I co? Z DPFem silnik w ciągu 15 minut przepalania robił tyle syfu ile przez przez 100km... gdzie poszły te oktany...? zamieniły się w czyste h2o? Tylko zróbcie to to was tak kierowcy ukochają że 0,5% w tvnowskiej ankiecie będzie rerkordem...
  • ~Dpf2
    (2018-07-03 20:13)
    Proponuję tym nieukom z nowoczesnej zabrać rządowe limuzyny dać średnią krajową miesięcznie i kazać jeździć swoimi prywatnymi dieslami zobaczymy czy będą wymieniać dpf
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-03 10:38)
    A problem mozna rozwiazac tak prosto - urealnic cene oleju napedowego (tzn powinien byc drozszy od benzyny bo jego produkcja jest drozsza i nizsza cena Diesla jest dotowana z cen benzyny) i wprowadzic znaczony kolorystycznie ON dla firm np tak jak w UK - potem kontrole na drodze i drakonskie kary od urzedow skarbowych - bardzo szybko Diesle stracilyby popularnosc w Polsce.
  • ~Realista:
    (2018-07-03 22:20)
    Gdyby to dziadostwo wypalało się na autostradzie itp.to by dało się z tym żyć,ale to dziadostwo wypala się gdy człowiek zjedzie z takiej drogi i staje w ruchu miejskim! Jak w mieście wykęcić 3000 obrotów? Efekt to po jednym przerwanym procesie wypalania olej w silniku do wymiany!!!!!!! Badziew i tyle! Niech wymyślą coś mądrego a osobiście to zainstaluję na własny koszt.
  • ~Bez filtra
    (2018-07-03 23:09)
    To juz wszyscy w tym grajdole na lby poupadali!!! Z kazdej strony kopia nas w cztery litery !!! Dajcie nam zarobic tyle co wy zlodzieje to tez bedziemy jezdzic z filtrami!!! A tak musimy radzic sobie sami - jak zwykle od stuleci!!! A kliki ,zlodzieje i pseudopolitycy maja sie dobrze !!!
  • ~timo
    (2018-07-08 23:09)
    na szczęście w następnych wyborach nowoczesnej już nie będzie...........
  • ~beta.
    (2018-07-09 11:00)
    Pomysł Nowoczesnej nie przejdzie, gdyż owa partja nie znajdzie miesca nowym Parlamencie.
  • ~Spoko
    (2018-07-03 22:01)
    Wrócę do starego vw lał będę rzepak z biedronki i byle łach nowoczesny powie że jestem eko😂 Banda idijotów! Niech się zainteresują sadzą z płonących wysypisk.

Może zainteresować Cię też: