Mandat 5 tys. za wycięty filtr DPF i holowanie na koszt kierowcy. Posłowie forsują zaostrzenie kar

| Aktualizacja:

DPF, czyli filtr cząstek stałych to element przeklinany przez kierowców. Stąd – mimo grożących kar – nagminne jest wycinanie tej części układu wydechowego. Niebawem to się może jednak zmienić. Posłowie .Nowoczesnej uznali, że przepisy trzeba zaostrzyć tak, by usuwanie tego elementu przestało być opłacalne. A skorzystać na tym ma środowisko naturalne...

wróć do artykułu
  • ~lobotomita
    (2018-07-14 12:51)
    "Zielona" propaganda w natarciu... Niektórzy już mają tak przeprane mozgi, że nie ma dla nich żadnej nadziei i jedynym wyjściem pozostaje lobotomia i nie mam tu na myśli hałastry z .N bo ci akurat działają, a raczej szkodzą, całkiem świadomie i z pełną premedytacją. Ludzie zacznijcie trochę samodzielnie myśleć. Dwudziestoletnie wieśwageny won? Jaki jest procent tych 20-letnich wieśwagenów wśród wszystkich zarejestrowanych samochodów w Łunii jako całości, nawet nie w Tenkraju tylko w tej waszej umiłowanej Łunii, której jesteście częścią. Po tylu latach nawet najlepsze konstrukcje zaczynają szwankować, pojawia się korozja, w końcu nie ma czego ratować i wszystko trafia na złom albo do Tenkraju ;) 20-letnie wieśwageny to dziś rzadkość, szczególnie w dużych miastach. Może tych trucicieli na żółtych blachach też wygonić z dróg? Przecież naukowo udowodniono, że zmiana klimatu to wina posiadaczy pojazdów na żółtych blachach! Buhaahaha!!! Fakty są takie, że przeszkadza wam drzazga w oku bliźniego podczas, gdy we własnym nie widzicie belki. Ile z tych dzisiejszych super-nowoczesnych, napakowanych ekologią jednorazówek, którymi się poruszacie, będzie jeździć za 20 lat? Ile trzeba będzie zużyć energii, by pozyskać lub przetworzyć surowce potrzebne do wyprodukowania za 3-5 lat kolejnego miliona sztuk super-ekologicznych jednorazówek nowej generacji. Czy na tym polega ekologia? Otóż nie! To czysty biznes, czysta pazerność, a ta cala zielona hałastra to tylko sługusy wielkich koncernów. Zapewne jako zatwardziali ekomaniacy w supermarketach nie używacie foliowych torebek tylko porządne ekologiczne torby płócienne. Dlaczego nie postępujecie tak z samochodami? W dziedzinie motoryzacji stary poczciwy TDIk jest jak porządna płócienna torba, podczas gdy nowa jednorazówka to nic innego ************ foliowa reklamówka, która ma posłużyć wam raz, góra dwa razy a potem mają urwać się jej rączki (tak jak zapycha się filtr DPF) słowem ma się zepsuć, ma się nie opłacać naprawiać a wy, lobotomici, macie kupić nową.
  • ~Marq26
    (2018-07-11 20:29)
    Najmniej trujące są benzyniaki z gazem spalające 2 litry oleju ( silnikowego) na 100 km....😁
  • ~beta.
    (2018-07-09 11:00)
    Pomysł Nowoczesnej nie przejdzie, gdyż owa partja nie znajdzie miesca nowym Parlamencie.
  • ~timo
    (2018-07-08 23:09)
    na szczęście w następnych wyborach nowoczesnej już nie będzie...........
  • ~Babcia
    (2018-07-08 11:59)
    Ale urwą hahahaha !
  • ~diagnosta
    (2018-07-07 19:11)
    Niestety brak dpf jest ciężko wykryć nawet na stacji diagnostycznej, ponieważ nie ma sprzętu do analizy spalin w dieslu, stacje diagnostyczne i policja posiadają dymomierze optyczne a jak wskazuje na to nazwa to mierzy on zadymienie spalin. Za emisje spalin jest odpowiedzialny katalizator nie dpf to jeżeli ktoś "fachowo" usunął dpf to nie ma możliwości tego wykrycia bez badania emisji spalin a jest to trudne w nowszych dieslach ponieważ są tam limitery wolnych obrotów i na postoju nie da się podnieść obrotów do 3 tysięcy na minutę. Do badania emisji spalin trzeba mieć odpowiednie urządzenie i stanowisko. Łatwiej jest wychwycić benzyniaka z zużytym katalizatorem niż diesla.
  • ~alonso
    (2018-07-07 18:56)
    przy badaniach technicznych wpis w dowodzie rej. czy jest filtr lub nie i umieszczenie w bazie danych wszystko tanie i stare nie popłaca
  • ~890
    (2018-07-07 13:48)
    O co te gadanie?DPF? A kto przeprowadził badania co ten filtr niby wydala? Część na pewno zostaje,ale co zresztą?Przepraszam bardzo!Na zdrowy rozum! To całe eko,ochrona środowiska,to kupa bzdur. Wymyślona dla takich maluczkich.A duzi mają to głęboko w d...... Wszystko kasa,kasa i jeszcze raz kasa.A ideologię można doprawić.
  • ~Kierowca
    (2018-07-06 11:20)
    Mój dieselek ma DPF, ponad 160 kkm i nie wykazuje chęci do wymiany. Tzn. zgłąszał takie checi kiedyś, jak jeździłem na jakimś gów&^%^^&nym paliwe z supermarketu.Trochę lepszy ON (i trochę droższy od najtańszego syfu) i silnik, EGR i DPF działaja jak nowe....
  • ~jj25
    (2018-07-06 07:05)
    Może te pOSŁY zajmą się wreszcie czymś bardziej pożytecznym i sensownym?!!!
  • ~tyyy
    (2018-07-04 22:31)
    obywatele chca karydla posłów. 50 tyś zł i pokrycie strat wywołanych przez wchodzace w zycie wadliwe ustawy.
  • ~Wrona
    (2018-07-04 19:43)
    Z takimi pomysłami, dobrze że w przyszłej kadencji Sejmu nowoczesnej już nie będzie
  • ~Bez filtra
    (2018-07-03 23:09)
    To juz wszyscy w tym grajdole na lby poupadali!!! Z kazdej strony kopia nas w cztery litery !!! Dajcie nam zarobic tyle co wy zlodzieje to tez bedziemy jezdzic z filtrami!!! A tak musimy radzic sobie sami - jak zwykle od stuleci!!! A kliki ,zlodzieje i pseudopolitycy maja sie dobrze !!!
  • ~Realista:
    (2018-07-03 22:20)
    Gdyby to dziadostwo wypalało się na autostradzie itp.to by dało się z tym żyć,ale to dziadostwo wypala się gdy człowiek zjedzie z takiej drogi i staje w ruchu miejskim! Jak w mieście wykęcić 3000 obrotów? Efekt to po jednym przerwanym procesie wypalania olej w silniku do wymiany!!!!!!! Badziew i tyle! Niech wymyślą coś mądrego a osobiście to zainstaluję na własny koszt.
  • ~Spoko
    (2018-07-03 22:01)
    Wrócę do starego vw lał będę rzepak z biedronki i byle łach nowoczesny powie że jestem eko😂 Banda idijotów! Niech się zainteresują sadzą z płonących wysypisk.
  • ~ar2r
    (2018-07-03 20:18)
    Ha ha😁ciekawe jak na drodze ktoś sprawdzi czy dpf jest wycięty czy nie. Przecież badanie spalin na stacjach diagnostycznych w autach VAG chyba powyżej 2006 a nowsze i innych marek to jedna wielka ściema. We wszystkich nowszych autach nie da się dodać gazu na postoju do końca 😁. A z tego co wiem i widziałem to operacja konieczna żeby zrobić dobry pomiar spalin.A poza tym sprawne auto z wycięty dpf i tak spełnia normy spalin . Niemcy pozbywają się aut jak mają wymieniać filtr dpf a posłowie nowoczesnej chcą żeby to Polacy pchali kasę za dpf do zachodnich koncernów . MOZE JESZCZE ZGLOSCIE TAKĄ USTAWĘ ŻEBY BYŁ OBOWIĄZEK ROBIĆ TO W SERWISIE VW AUDI LUB BMW LUB OPLA
  • ~Rysiek