Nowa polska marka samochodów na prąd szybsza niż rząd. Koszt przejechania 100 km to ok. 7 zł

| Aktualizacja:

Elimen to nowa polska marka samochodów elektrycznych stworzona przez grupę inżynierów - pierwszy model o nazwie E-NV1 powstał w rekordowym czasie. I wiele wskazuje na to, że to nie jest ich ostatnie słowo...

wróć do artykułu
  • ~Clermont
    (2018-07-16 11:56)
    Zasięg od 100 do 300 km. To dopiero sensacja!
  • ~arturek
    (2018-07-15 20:38)
    Jeśli chodzi o darmowe rzeczy to w PL cały czas jest jeszcze internet z aero2, darmowego "tankowania" prądu raczej bym się nie spodziewał
  • ~SJJ
    (2018-07-15 13:32)
    A jakby tak jeszcze dac na dachu fotovoltaniké, to moze byłoby jeszcze taniej.
  • ~aqx
    (2018-07-13 16:28)
    "Koszt przejechania 100 km oscyluje w granicach 7 zł w zależności od taryfy dostawcy energii". Bzdura. Cena kWh mocno zaniżona a gdzie podatek, akcyza, opłata proekologiczna, przesyłowa i jeszcze kilka innych, które pazerne państwo zaraz dołoży.
  • ~kociarz
    (2018-07-06 12:11)
    Komunikacja miejska powinna być darmowa właśnie elektrycznymi autobusami moim zdaniem, tak samo jak można mieć darmowego neta w aero2
  • ~ziuk
    (2018-07-04 22:23)
    Uruchmienie produkcji, czyli postawienie fabryki i opłacenie ludzi, materiałów to jest jakieś 10 mld zł. Poza tym jest to bardzo drogie i ma słabe osiągi. A że mało pali... ? Nie bądźcie śmieszni. Dostawczaki, zwłaszcza kurierzy to główny gatunek typa siedzacego mi na zderzaku.
  • ~Tadzik
    (2018-07-02 22:51)
    połączenie toitoia z melexem :D
  • ~magneto
    (2018-07-02 08:44)
    trochę im się ten projekt z pracowni Porsche Design w finalnej wersji rozjechał :-D
  • ~Tadek.R.
    (2018-07-02 06:35)
    Ile smogu zostanie dodatkowo wyemitowane przez spalenie węgla by wyprodukować energie elektr.potrzebná do ładowania tych zabawek ?
  • ~Marrianna spod Suwałk
    (2018-07-01 22:46)
    Fajne zdjęcie, facevi siedzą i wybierają dzi wki jak w burdelu.
  • ~hgjhgjh
    (2018-07-01 12:56)
    w sumie po co nam osobowe auta ? nie lepiej żeby każdy miał auto z buda można się przespać jakby co na kempingu przewieźć cos zabrać więcej ludzi np kolegow do pracy to by zmniejszylo korki, zredukowalo by ilość małych taksówek na rzecz większych które mozgly by dowozić ludzi na zasadzie ubera
  • ~MacW
    (2018-07-01 09:17)
    Znakomite przykłady "polskiego myślenia" w komentarzach! Jeśli ktoś zrobił coś dobrego - nie ja - to na pewno "...jest to g....no". Teraz jeszcze trzeba zrobić wszystko, żeby udowodnić swoją rację, najlepiej uniemożliwiając realizację projektu. Do przodu Polsko! Jeszcze tylko nauka czytania ze zrozumieniem i wyprzedzimy (po raz kolejny) cały świat!
  • ~WASKO
    (2018-07-01 07:57)
    BRAWOOOO- DAC IM 2 MLD-0 ONI JAK JE WYDADZA - TO ZARAZ SIE ROZ-ZWINĄ
  • ~WASKO
    (2018-07-01 07:55)
    HAHAHAHAHAHA- TO NIELOT-ABY TYLKO KASKE WYLUDZIC OD DURNEGO NIEUKA MORAWIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Witold
    (2018-07-01 04:03)
    14,9 kilowata to jest moi mili zaledwie 20,26 koni mechanicznych !!! I stad wziela się ta zalosna szybkość a reszte opowiessci to sobie mogą wsadzić.I dlatego nadwozie będzie nie z blach czy z drukarki,lecz z recznie robionych laminatow z wlokna szklanego i zywicy.Z tej zalosnej wagi biora się te zabawkowe koleczka oferowane rolnikom !!!! Na polskie drogi i dziury i wyboje.Ktos tu jest bardzo cwany i liczy na poparcie i kas eod Morawieckiego.To dobrze,ze cos robia ale to NIE powinno nigdy być oferowane jako gotowy pojazd. A cena za 100 km podana tutaj potwierdza,jak daleko sa ci konstruktorzy za reszta swiata.I chcetnie się dowiem,jakiez to "polskie baterie" tu zastosowano.Bo to ich nędzne parametry nie pzwalaja na pokazanie prawdziwego pojazdu.To jest po prostu wyrosniety Melex,nic więcej.
  • ~konstruktor
    (2018-07-01 03:49)
    Beda robic auto na piechotę,z wlokna szklanego i zywicy,tak dokładnie ,ajk rzemieślnicy robili nadkola samochodowe zakładane od spodu i rozne elementy dodatkowe,chocby spojlery,blotniki ,zderzaki.Czasochlonna,zmudna metoda.I chcetnie się dowiem,jak wypadly lub wypadną testy zderzeniowe !???? Bo po jednym walniecu to wszystko rozpadnie się i rozsypie.I kTO kupi dziś pojazd o szybkości do 60 ikm na godzine??? Ta szybkość wziela się z bardzo malej mocy silnikow i niemoznosci osiagneicia podanych zasiegow.To NIE jest swiadomy wybor,lecz dowod bezsilności dzielnych specow.
  • ~qwerty
    (2018-06-30 20:05)
    i to jest design a nie ************ z fabryki traktorów
  • ~olek
    (2018-06-30 20:03)
    Gdyby tak takie pojazdy miały baterie wymienne ładowane na przykład na stacjach benzynowych można by jechać bez dłuższych postojów, tyle że musiał by być jeden typ baterii pasujący do różnych aut.
  • ~Marrianna spod Suwałk
    (2018-06-30 16:50)
    Fajne majo proste tutyki na zdjeńciu
  • ~Stanisław
    (2018-06-30 16:05)
    Spolegliwy ciapciuś napisał bajeczkę o polskim samochodzie elektrycznym,ku uciesze pisowców i morawieckiego.Piszący to wierny propagandzista,za pieniądze napisze wszystko,nawet to ze kura może znosić złote jajka.Jak bardzo trzeba być ograniczonym,aby nie widzieć,takich zapewnień jak,budowe promów,2 milionów samochodów elektrycznych,12 mostów,,przekop mierzeji ,800 tysięcy tanich mieszkań ,budowę łodzi podwodnych, czy budowę nowego lotniska.

Może zainteresować Cię też: