Oto najlepsze silniki świata ostatnich 20 lat. Na liście Volkswagen, Ferrari, Audi... Co kupić? Czego unikać?

| Aktualizacja:

"Przesadny zachwyt wyżyłowanymi silnikami, które jak wiemy nastręczają użytkownikom wielu problemów, minął" – twierdzi jedyny polski juror International Engine of the Year. Po szeregu prób i testów zespół 65 ekspertów wydał werdykt. Które jednostki uznano za zwycięskie w 2018 roku, a które konstrukcje przegrały? A najlepsze silniki ostatnich 20 lat?

wróć do artykułu
  • ~Kamyk
    (2018-06-08 14:33)
    Kto te brednie wypisuje, vw 1.0tsi? Cztery u nas pod warsztatem stoją, we wszystkich strzeliły pieršcienie tłoków, naprawa nie opłacalna dla klienta, bmw 2.0i nagminnie rozsypują się rozrządy, sorki ale najbardziej niezawodne są japończyki i nic tego nie zmieni nawet manipulacja gazet, jak bym w samochodach nie grzebał od 30lat to bym się nie wypowiadał
  • ~pojadę tramwajem
    (2018-06-08 15:56)
    FSI - 1 litr oleju na 1000km? dziękuję postoję
  • ~Greg
    (2018-06-09 13:26)
    Pewnie same Niemcy, typowy proniemieckie artykuł, to dlaczego na anglojęzycznych stronach Niemcy wcale nie królują, żenada szkoda czasu na czytanie takich bzdur lepiej popytać dobrych mechaników.
  • ~B6
    (2018-06-08 15:45)
    A ja mam 1.9 tdi 130km :) i w życiu nie kupię TFSI, przynajmniej dopóki będą tak awaryjne jak to teraz ma miejsce.
  • ~pabloescobar
    (2018-06-08 18:46)
    K20 i K24 Hondy nie ma w zestawieniu? Hmm.. Na pewno 1.0 TSI jest lepszy :)) buahahahah
  • ~Bocian
    (2018-06-09 02:23)
    Vw tak doprowadził silniki do perfekcji że w serwisach brakuje części zamiennych Poraszka! A tak lubiłem WAG ;
  • ~samochodziasz
    (2018-06-08 18:06)
    Co za brednie , co za bzdury !!!! I gdzie te 20 lat. Najlepsze silniki 20-lecia to : dizel VW 1,9 TDI, benzynowa seria "TU od 1 do 3 M" koncernu PSA ( 1,1-1,6 , spokojnie robią bezawaryjnie 400 000, może być cały czas na gazie. Sprawdzilem osobiście), włoska seria FIRE, benzynowy 1,6 VW,japoński Kiki-Diesel, benzynowce Toyoty, duża 5 benzynowa VolVo, coś jeszcze z BMW, malutki 3 cyl. Suzuki Alto i pochodne, może parę mniej znanych. Żadne downsajzingi turbo.
  • ~VW wygrywa w kategorii silników do litra pojemności.
    (2018-06-08 21:55)
    Nie rozśmieszajcie mnie! - Litr to się wypija na stojąco duszkiem! - A skoro mowa o silnikach - to prawdziwe silniki zaczynają się od 2,5 litra! ---------- Bo - jak mówią Amerykanie - nic nie zastąpi pojemności skokowej - a oni się trochę na silnikach znają!
  • ~henry piąty
    (2018-06-08 09:46)
    Ciekawe. Wygrywają producenci europejscy. Japończycy z tyłu. Wyniki Formuły 1 to potwierdzają. Toyota w F1 to była porażka. Podobnie Honda. Z USA zostaje tylko Tesla z silnikami elektrycznymi.
  • ~Paul
    (2018-06-08 14:20)
    Nie ma mojego silnika zgroza ! Widać pojemność jakaś nietypowa 6.8 litra.No i ten model Rolls Royce Mulliner Park Ward. Z elementami z platyny złota kontrolki z naturalnych rubinów. Lecz jak poruszam się majestatycznie tym prawie trzy tonowym autem,a towarzyszy mi muzyka operowa z lampowego zestawu audio note Kondo w cenie kilku średnich pojazdów,niema nikogo kto nie odwróci głowy. Zainteresowanych cała masa.Nawet kobiety.Polecam.
  • ~Ruski
    (2018-06-09 20:23)
    Jak zwykle Niemcy !!kto to pisze?? A gdzie Honda 2.2ictdi ?? I zupełnie bezawaryjny Honda 2.4 ?
  • ~krupier
    (2018-06-11 20:43)
    ciekawe kto ile dostał w łape za oddanie głosu na takie.. choćby 1.0 tsi....?
  • ~Sorry
    (2018-06-09 22:00)
    Co naszwyklych kierowców obchodzą silniki F1. Oceniamy to czym jeździmy. Japończyki są bezkonkurencyjne czy wam się to podoba czy nie.
  • ~silnikowiec
    (2018-06-11 21:33)
    Co kupić, czego unikać ? Oczywiście turbodoładowanych jednorazówek 1.0 TSI trzycylindrowych.
  • ~Admz1985
    (2018-06-09 21:34)
    Wstyd i porażka,że można takie bzdety publikować. Jest tyle dobrych silników a oni najgorszy 3 cylindrowy chłan na turbinie chwalą. Ktoś już wcześniej wymienił listę dobrych silników. Nie będę się powtarzać ale na pewno nie te brednie co są tu publikowane.
  • ~ziuk
    (2018-06-10 10:50)
    Co mnie obchodzą "najlepsze"? Najwydajniejsze to są elektryczne. Przeciętnego Polaka obchodzi natomiast niezawodność, spalanie i wytrzymałość.
  • ~Kluczyk
    (2018-06-11 21:29)
    Kosiarki 1.0 TSI od VW najlepsze....na szrocie !!! Toledo, Oktavia, Arona z 3 cylindrami i dalej na wakacje. Po drodze wymiana turbinki, a w bagażniku bania najdroższego oleju. Na autostradzie tradycyjnie zaskoczenie wysokim spalaniem (powyżej 11l/100km). TO JUŻ TAKA TRADYCJA W TEJ FIRMIE.
  • ~Honda
    (2018-06-09 14:47)
    Śmieszne to trochę niemieckie truchło najlepsze ahahabuhahaha to tak samo jak to że Elwis zyje ahaha
  • ~UWAGA UWAGA!!!
    (2018-06-09 16:03)
    Czytajcie ze zrozumieniem!!!.czy w artykule bylo napisane ze przy wyborze tych silników ktos uwzględnił ich bezawaryjnosc? Typowe Polaczki i ich komentarze ...zanim przeczyta i zrozumie juz wypisuje swoje madrosci.
  • ~zyga399
    (2018-06-08 18:38)
    Każdy chwali swoje ja 1.0 MPI VW.Stara sprawdzona konstrukcja.

Może zainteresować Cię też: