Oto najlepsze silniki świata ostatnich 20 lat. Na liście Volkswagen, Ferrari, Audi... Co kupić? Czego unikać?

| Aktualizacja:

"Przesadny zachwyt wyżyłowanymi silnikami, które jak wiemy nastręczają użytkownikom wielu problemów, minął" – twierdzi jedyny polski juror International Engine of the Year. Po szeregu prób i testów zespół 65 ekspertów wydał werdykt. Które jednostki uznano za zwycięskie w 2018 roku, a które konstrukcje przegrały? A najlepsze silniki ostatnich 20 lat?

wróć do artykułu
  • ~henry piąty
    (2018-06-08 09:46)
    Ciekawe. Wygrywają producenci europejscy. Japończycy z tyłu. Wyniki Formuły 1 to potwierdzają. Toyota w F1 to była porażka. Podobnie Honda. Z USA zostaje tylko Tesla z silnikami elektrycznymi.
  • ~Paul
    (2018-06-08 14:20)
    Nie ma mojego silnika zgroza ! Widać pojemność jakaś nietypowa 6.8 litra.No i ten model Rolls Royce Mulliner Park Ward. Z elementami z platyny złota kontrolki z naturalnych rubinów. Lecz jak poruszam się majestatycznie tym prawie trzy tonowym autem,a towarzyszy mi muzyka operowa z lampowego zestawu audio note Kondo w cenie kilku średnich pojazdów,niema nikogo kto nie odwróci głowy. Zainteresowanych cała masa.Nawet kobiety.Polecam.
  • ~Kamyk
    (2018-06-08 14:33)
    Kto te brednie wypisuje, vw 1.0tsi? Cztery u nas pod warsztatem stoją, we wszystkich strzeliły pieršcienie tłoków, naprawa nie opłacalna dla klienta, bmw 2.0i nagminnie rozsypują się rozrządy, sorki ale najbardziej niezawodne są japończyki i nic tego nie zmieni nawet manipulacja gazet, jak bym w samochodach nie grzebał od 30lat to bym się nie wypowiadał
  • ~B6
    (2018-06-08 15:45)
    A ja mam 1.9 tdi 130km :) i w życiu nie kupię TFSI, przynajmniej dopóki będą tak awaryjne jak to teraz ma miejsce.
  • ~pojadę tramwajem
    (2018-06-08 15:56)
    FSI - 1 litr oleju na 1000km? dziękuję postoję
  • ~samochodziasz
    (2018-06-08 18:06)
    Co za brednie , co za bzdury !!!! I gdzie te 20 lat. Najlepsze silniki 20-lecia to : dizel VW 1,9 TDI, benzynowa seria "TU od 1 do 3 M" koncernu PSA ( 1,1-1,6 , spokojnie robią bezawaryjnie 400 000, może być cały czas na gazie. Sprawdzilem osobiście), włoska seria FIRE, benzynowy 1,6 VW,japoński Kiki-Diesel, benzynowce Toyoty, duża 5 benzynowa VolVo, coś jeszcze z BMW, malutki 3 cyl. Suzuki Alto i pochodne, może parę mniej znanych. Żadne downsajzingi turbo.
  • ~zyga399
    (2018-06-08 18:38)
    Każdy chwali swoje ja 1.0 MPI VW.Stara sprawdzona konstrukcja.
  • ~pabloescobar
    (2018-06-08 18:46)
    K20 i K24 Hondy nie ma w zestawieniu? Hmm.. Na pewno 1.0 TSI jest lepszy :)) buahahahah
  • ~VW wygrywa w kategorii silników do litra pojemności.
    (2018-06-08 21:55)
    Nie rozśmieszajcie mnie! - Litr to się wypija na stojąco duszkiem! - A skoro mowa o silnikach - to prawdziwe silniki zaczynają się od 2,5 litra! ---------- Bo - jak mówią Amerykanie - nic nie zastąpi pojemności skokowej - a oni się trochę na silnikach znają!
  • ~Bocian
    (2018-06-09 02:23)
    Vw tak doprowadził silniki do perfekcji że w serwisach brakuje części zamiennych Poraszka! A tak lubiłem WAG ;
  • ~Miki
    (2018-06-09 07:47)
    Podium zamknęło BMW i serce modelu M5 5.2 V10, któremu przyznano 176 pkt. Przykro mi ale nie ma czegoś takiego.
  • ~Greg
    (2018-06-09 13:26)
    Pewnie same Niemcy, typowy proniemieckie artykuł, to dlaczego na anglojęzycznych stronach Niemcy wcale nie królują, żenada szkoda czasu na czytanie takich bzdur lepiej popytać dobrych mechaników.
  • ~Honda
    (2018-06-09 14:47)
    Śmieszne to trochę niemieckie truchło najlepsze ahahabuhahaha to tak samo jak to że Elwis zyje ahaha
  • ~time66
    (2018-06-09 15:24)
    Pure-Tech zadebiutował w Peugeocie 308 w 2017 roku ? A w latach 2015, 2016, 2017 kiedy był wybierany silnikiem roku w swojej klasie pojemności, to niby co, nie był montowany ? Oj redaktorze, czas się wziąć za naukę.
  • ~Poll
    (2018-06-09 15:34)
    Tylko TDI volkswagena mam 90 km i to jest super silnik nie chce nic innego
  • ~UWAGA UWAGA!!!
    (2018-06-09 16:03)
    Czytajcie ze zrozumieniem!!!.czy w artykule bylo napisane ze przy wyborze tych silników ktos uwzględnił ich bezawaryjnosc? Typowe Polaczki i ich komentarze ...zanim przeczyta i zrozumie juz wypisuje swoje madrosci.
  • ~Ruski
    (2018-06-09 20:23)
    Jak zwykle Niemcy !!kto to pisze?? A gdzie Honda 2.2ictdi ?? I zupełnie bezawaryjny Honda 2.4 ?
  • ~Admz1985
    (2018-06-09 21:34)
    Wstyd i porażka,że można takie bzdety publikować. Jest tyle dobrych silników a oni najgorszy 3 cylindrowy chłan na turbinie chwalą. Ktoś już wcześniej wymienił listę dobrych silników. Nie będę się powtarzać ale na pewno nie te brednie co są tu publikowane.
  • ~KAR1MA5T3R
    (2018-06-09 21:36)
    A gdzie 1.8t VAG 150KM można spokojnie 240KM zrobić jedynie na wymianie wtrysku i przelot 1.9tdi te silniki 200KM samym chipem da się zrobić 2.7BiT 450km to nie problem 2JZ Supra do 1000KM spokojnie można modować, wiadomo że trzeba kuć tłoki,wał, korbowody, zawory itp. ale daje radę
  • ~Sorry
    (2018-06-09 22:00)
    Co naszwyklych kierowców obchodzą silniki F1. Oceniamy to czym jeździmy. Japończyki są bezkonkurencyjne czy wam się to podoba czy nie.

Może zainteresować Cię też: