Rząd twierdzi, że nowy podatek nie uderzy kierowców po kieszeni. A ekspert na to: Podwyżki cen paliw murowane

| Aktualizacja:

Opłata emisyjna, to zdaniem posłów opozycji nowy sposób PiS na sięgnięcie do kieszeni kierowców. Rząd twierdzi, że tak nie będzie. Jednak w ocenie analityków rynku jej wprowadzenie wywoła wzrost cen paliw na stacjach.

wróć do artykułu
  • ~WiosnA !!!
    (2018-05-15 08:12)
    BRAWO !!!!!!!! Wybory już niedługo !!!!!! A Korwin mówił " żeby dać ci pięćset muszą ci zabrać siedemset " całą operację przeprowadza urzędnik który musi zarobić !
  • ~kolina
    (2018-05-15 08:08)
    Czy Shell jest państwową spółką ? a Statoil, a Lukoil ?, Dziady zas...ane.., mydlą oczy jak małym dzieciom... Każda okazja do podniesienia cen na stacjach jest dobra, tym bardziej jak argumenty podsyła rząd tego głupiego piso-kraiku. CENY PALIWA WZROSNĄ = WSZYSTKIE CENY WZROSNĄ !!!
  • ~leo
    (2018-05-14 22:37)
    jakie zdziwienie nagle w narodzie a jak braliście kasę z 500+ to super a teraz płacz ze paliwo drożeje a już zapomniano ze to Morawiecki dodrukował 25miliardow PLN tj banknot 500PLN w ilości 50milionow i wmówił wam ze zmniejszył deficyt teraz podniesie cenę paliwa i wmówi ze potrzeba na nowe drogi by jeździły po nich Polskie Samochody Elektryczne których to do 2020 roku mamy wyprodukować 1000000 a zostało do tych fantastycznych planów tylko 17 miesięcy a co z przekopem Mierzei Wiślanej cały czas jak to większość 2 sortu czekam aż w Elblągu będą cumowały te LPG ze Stanów z tym niby darmowym gazem który to amerykance kupią od ruskich i nam sprzedadzą ze swoja prowizja może nawet tania ropę tam będziemy przeładowywać chyba brak kasy na fantazje w łapaniu na tani lep przedwyborczy półgłówków
  • ~krzyhoo1
    (2018-05-13 14:03)
    Gliński też dowodził, że 500mln za kolekcję Czartoryskich spadło z nieba, została ona zakupiona z oszczędności budżetowych, które z końcem roku by się zdematerializowały - zapomniał, albo nie wiedział (co pewniejsze, ale i gorsze), że mamy deficyt budżetowy, który on osobiście powiększył o owe bezsensownie wydane 500mln. Z nowym podatkiem paliwowym podobnie - państwowe firmy mają czelność twierdzić, że nie będzie on maił ujemnych skutków dla Polaków. A dla kogo - Eskimosów?!!! To Polacy, a nie PiS są właścicielami tych Orlenów i Lotosów, chwilowo zawiadywanych przez pisowską nomenklaturę
  • ~skandal
    (2018-05-10 22:36)
    Wtf ,obnizyc cene paliwa a nie podnosic ,przeciez juz kosztuje 5 zl a przez to i tak mają wiecej z paliwa podatków niz przy 4,5
  • ~Robert cz
    (2018-05-10 17:16)
    Do tego nie potrzeba być ekspertem, tylko przeciętnie zdolnym uczniem szkoły podstawowej: x+10gr > x
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2018-05-10 16:22)
    W kasie już widać dno a tu trzeba nadal dawać. Wybory blisko a darmowa kasa znakomicie znieczula umysły.
  • ~Statystyczny Stefan
    (2018-05-10 11:37)
    Miesięcznie zużywam ok 60 litrów ropy co pozwala mi przejechać około 1200 km. Podwyżka o 10 groszy spowoduje, że będę miał 6 zł mniej w portfelu na miesiąc. Litości przecież to nie majątek. Policzcie na ile okradł was "rudy" podwyższając 1% na Wacie. Mi zabrał ulgę budowlaną w środku budowy domu co kosztowało mnie około 30 tyś zł w plecy na możliwości odliczenia od podatku. Mafia watowska okradła każdego statystycznego polaka na 8 tys zł.... ku..wa o czym my tu mówimy ? Nawet jak podwyżką o 50 gr zamiast 10 gr to będzie pikuś przy tych Platfusowych złodziejach z których cześć już na szczęście siedzi.
  • ~Qaz
    (2018-05-10 11:24)
    Stacje paliw już na wszelki wypadek podniosły ceny paliwa aby nie stracić w przypadku podniesienia opodatkowania przez rząd. Ceny wielu towarów ostatnio podniesiono kilkakrotnie, i płacą za to ciężko pracujący Polacy pokrywając w ten sposób wydatki na 500+ i nagrody dla rządzącej elity. Więc władcy wymyślają nowe sposoby wydojenia społeczeństwa jak opodatkowanie deszczówki, zmianę systemu opodatkowania nieruchomości na zależny od wartości,podwyżki cen paliwa itd. Ale zachodnie firmy dalej drenują bezkarnie polski rynek a jeszcze żydkom otwiera się możliwości ingerencji w polskie finanse przy wsparciu naszego wielkiego przyjaciela USA. Już nigdy nie zagłosuję na PiS.( Chyba że pogoni Ukraińców i dogada się z Putinem. )
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-05-10 10:42)
    Koryto plus - ciąg dalszy.
  • ~Ość
    (2018-05-10 07:51)
    Gdyby te pieniądze faktycznie poszły na innowacje w dziedzinie elektrycznych samochodów to byłby to jeden z lepszych pomysłów PISu, ale lobby samochodowe ma się raczej w tej partii za dobrze
  • ~Foryc
    (2018-05-10 07:10)
    Wara od mojego portfela pisowskie gamonie. Rozlicze was przy najbliższych wyborach.
  • ~Dziury.
    (2018-05-10 07:09)
    Niech tylko te pieniądze z podatku drogowego w całości zostaną wykorzystane rzeczywiście na drogi, a ne na łatanie dziur budżetowych.
  • ~Kazik
    (2018-05-09 21:37)
    Połowa ceny paliwa to podatki a jeszcze chcą dokładać
  • ~dillon
    (2018-05-09 20:42)
    Typowe dla pisowskiej "elity". Wspaniałomyślnie "podarują" 100 zł a pod stołem zabiorą 200...
  • ~klara-rowerzystka
    (2018-05-09 19:36)
    Jestem za paliwem po 9 zł za litr , bo wtedy końcu ci dresiarze z BMW przestana mi jeździć po drogach
  • ~Niezależny
    (2018-05-09 19:33)
    Już jeden podatek na drogi w cenie paliwa już jest.Co jest kuźwa grane????
  • ~tad
    (2018-05-09 19:28)
    niedlugo wybory trzeba tego jastrzebia bedzie rozliczyc tylko czy starczy cel by za wszystko odpowiedzieli i oddali pieniadze zagrabione
  • ~Dom