Siedzą na zderzaku, migają długimi... Co się dzieje na lewym pasie autostrad i ekspresówek?

| Aktualizacja:

Kierowcy w Polsce nie umieją jeździć autostradami i drogami ekspresowymi? Na pewno dzielą się na tych przyklejonych do lewego pasa i agresywnych poganiaczy. W obu przypadkach policja będzie bezlitosna…

wróć do artykułu
  • ~0000
    (2018-03-17 08:38)
    Takich idiotów trzeba surowo karać .
  • ~kazio
    (2018-03-17 08:46)
    uwielbiam się pastwić nad takimi poganiaczami, najpierw ich spokojnie puszczam, a potem gdy sami wyprzedzają nadlatuje z tyłu z włączonymi długimi i czasem klaksonem. Gość wtedy ********* ale ma okazję poczuć się poganianym. Jak dotąd nie trafiłem na nikogo kto byłby w stanie mi odjechać, choć pewnie takie samochody są.
  • ~taka prawda
    (2018-03-17 09:11)
    Karać to trzeba idiotów którzy niby wyprzedzają z prędkością większą o 5-10 km od wyprzedzanego i trwa to wieki , nauczyć się że na autostradzie wyprzedza się 150-170 a póżniej możesz sobie jechać 140 czy 120 po prawym pasie .
  • ~drv
    (2018-03-17 09:29)
    Miałem podobną sytuację jak ta opisana na początku.Jechałem przepisowe 120 i wyprzedzałem ciężarówki,było pod góre ,droga dwujezdniowa.Widzę w lusterku,że zbliża się z tyłu szybki i jak się potem okazało wściekły.Spokojnie jadę dalej swoje i wyprzedzam .Uuu ,ten z tyłu jechał za mną kilka sekund ale wydawało mu się ,że to wieczność i oszalał.W momencie kiedy wyprzedziłem te ciężarówki i prawy pas był wolny wściekły wypatrzył parę metrów przestrzeni między mną a ostatnią ciężarówką i już był na prawym pasie.Zrezygnowałem w takim razie ze zmiany pasa bo widzę ,ze juz sie ze mną zrównuje.Też coś pokazywał na głowę ,chyba go bolała i się spieszył.Ale to nie koniec.Wyprzedził mnie prawym pasem ,nastepnie zajechał mi drogę na lewym i depnął po hamulcach kilka metrów przede mną .Musiałem ostro hamować aby się z nim nie zderzyć.Ale to nie koniec.Jechał tak kilka sekund i znów ostro zahamował tak ,że prędkość spadła prawie do zera.I to wszystko działo się na ruchliwej trasie S1.Potem nacisnął na gaz i pomknął .Wszystko działo się tak szybko,że nie zapamiętałem numeru rejestracyjnego a szkoda.
  • ~T
    (2018-03-17 09:32)
    Taka prawda - to chyba o Tobie ten artykuł.W PL nie wolno jechać z taka predkoscia.W Holandii i Belgii na autostradach sa kamery prędkości i odcinkowe pomiary prędkości. Zapraszam do sprawdzenie Twoich teorii o wyprzedzaniu 170 km.Mandat z Holandii przychodzi do Polski po jakichś 3 tygodniach ( karę wymierza polski sad).
  • ~kaz
    (2018-03-17 11:11)
    Takich wariatów łatwo spotkać nie tylko na autostradach a nawet w centrum Warszawy.
  • ~taka prawda
    (2018-03-17 11:18)
    Jeżeli wyprzedzacie przez 15 min z różnicą prędkości 5 km to powinniście jeżdzić tylko po polnych drogach nie szybciej niż 40 km / h , to WY powodujecie wypadki na autostradach i wjeżdżacie pod prąd - do szkoły jazdy proszę .
  • ~bertsi
    (2018-03-17 11:33)
    Do pana policmajstra. Po są trzecie pasy na na niektórych autostradach, skoro wszyscy powinni jeździć prawym pasem, a lewy służy tylko do wyprzedzania? Są przeznaczone dla rowerzystów, czy pieszych?
  • ~Bicz na lewackie i drogowe trolle
    (2018-03-17 11:43)
    Kompleksy i brak elementarnej kultury, której nie wynieśli z domu zakompleksieni nuworysze - tyle w temacie pajaców ścigających się na autostradach. Nagrywać i wysyłać na policję.
  • ~prawdziwy patriota
    (2018-03-17 11:54)
    polaczki przesiadły się z furmanek do samochodów i jeżdżą jak turasy w istambule...tja chłopstwo panie dobrodzieju...chłopstwo...
  • ~realia_pl
    (2018-03-17 12:24)
    Jechałem między płotkami - remont drogi, zerwo manewru - za mną jakiś tirowiec. Miałem ok. 10 km/h więcej niż dopuszczony limit. Ten za mną trąbił, migał światłami i prawie, że tłukł mój zderzak. Co o tym powiecie?
  • ~ra
    (2018-03-17 13:14)
    Te ******** tak samo zachowuja sie na zachodzie.
  • ~Albert
    (2018-03-17 13:25)
    Aha. to dlatego migaja i tak blisko najezdzaja? Myslalem ze to znak - ej ale fajna fure masz ". Nie zwracam na nich uwagi. I mam slaby reflex - wjezdzam im w tylek jak mi za szybko hamuja przed nosem.
  • ~wow
    (2018-03-17 13:55)
    Ci co narzekaja na polskich kierowcow proponuje pojezdzic troche po amerykanskich drogach. Trzy albo wiecej pasow w jedna strone i trzy obok siebie jadace kilometrami ciezarowki
  • ~Absurdy Parawa
    (2018-03-17 13:59)
    Nagrywanie, a potem udostępnianie nagrań osobom trzecim w tym także policji jest nielegalne, jeżeli nagranie nie było materiałem dowodowy w naszej sprawie. Osoby "donoszoące" powinny się zastanowić gdyż im samym groszy odpowiedzialność karna. Natomiast Policja nie może korzystać z takiego nagrania gdyz jest ono nielegalne więc mogą sobie prosić o dostarczanie takich nagrań. Odnośnie mandatów za jazdę na zderzaku to kolejne jawne nadużycie policji. Nie oni są do oceny jak blisko jechać wolno skoro prawo tego nie definiuje. Pisać sobie mogą co chcą ale nie trzeba tego przyjmować.
  • ~poganiacz
    (2018-03-17 14:02)
    Panie Stanislawie, Przesiadz sie Pan na rower i zamien kaszkiet na kask, a Pana problemy znikna.
  • ~Bez eu ou
    (2018-03-17 14:29)
    A na Autobahnie pi..y nie kierwcy. Schrorhami sie scigają debi.e
  • ~xyz
    (2018-03-17 14:43)
    Tłumacz polactwu świętesłowa, a on mówi ........ Każdy polak ma swoje własne i tylko własne prawo do którego się stosuje i wymaga jego stosowania od innych użytkowników drogi. Efekty na drogach widać, szczególnie w czarnych workach.
  • ~Ppp
    (2018-03-17 14:52)
    Karanie za jazdę lewym pasem nie ma sensu - prawy często jest z wybojami i koleinami. Pozdrawiam.
  • ~roza hyuj von hulajnoga
    (2018-03-17 16:28)
    Polska trzoda.

Może zainteresować Cię też: