Siedzą na zderzaku, migają długimi... Co się dzieje na lewym pasie autostrad i ekspresówek?

| Aktualizacja:

Kierowcy w Polsce nie umieją jeździć autostradami i drogami ekspresowymi? Na pewno dzielą się na tych przyklejonych do lewego pasa i agresywnych poganiaczy. W obu przypadkach policja będzie bezlitosna…

wróć do artykułu
  • ~DS
    (2018-08-10 21:54)
    Nie można spokojnie wyprzedzać bo znajduja się szybsi. Ja też nie raz miałem taką sytuacje że np. jadę na tempomacie 140km/h i wyprzedzam 2 samochody i dogania Mnie jak wystrzelony z procy i mruga światłami a odstąp pomiędzy tymi samochodami na prawy był za mały(zalecany odstęp przy 140km/h wynosi 80m!)
  • ~Sokod
    (2018-08-10 12:57)
    Miałem zdarzenie na drodze w mieście - światła na skrzyżowaniu, 2 pasy prosto z zielonym i pas do skrętu w lewo (czerwone), na którym stało audi. Nagle audi wyjechało na środkowy pas przede mnie, ledwo wyhamowałe, na prawym jechała ciężarówka. Zatrąbiłem, co skończyło sie tym, że audi kilkukrotnie przyspieszało i hamowało, po czym z dużą prędkością odjechało. Zgłosiłem to na policję mailem wraz z filmem z kamery. Po kilku tygodniach zostałem wezwany w celu złożenia zeznań, gdzie podczas rozmowy zasugerowano mi, że istnieje ochrona danych osobowych, ale nie mam żadnej gwarancji, że moje dane nie zostną ujawnione kierowcy audi. Sugestia była jednoznaczna żeby nie ciągnąć sprawy, bo nie wiadomo co się może wydarzyć. Mam dwójkę dzieci a trudno przewidzieć z kim miałbym do czynienia.
  • ~ray
    (2018-04-16 12:26)
    Niestety to jest nagminne na naszych "A". Ostatnio na A-2 miałem taką sytuację, gdzie jadąc lewym pasem prawidłową prędkością wyprzedzając dość długą kolumnę pojazdów poruszających się ok 100 -110 km/h. Dojechała do mnie ze znaczną V - BMW której kierowca zaczął migać długimi i podjeżdżać kilka metrów za mną. Po pierwsze musiał jechać zapewne ok. 200 km dojeżdżając, po drugie albo ma kompleksy albo jest slepy - bo gdzie tu chować się na prawy jak zajęty. Większe kompleksy jak widzi przed sobą jakiś inny pojazd, który w mniemaniu jest znienawidzony jako marka.
  • ~Paweł. S.sprzeglo
    (2018-04-15 14:40)
    ? To na autostradzie można jechać z prędkością 170/h .I jeśli wyprzedza kilka "TIR ów,I jedzie z maksymalną prędkością. To jak go nazwać. Pamiętajmy.Jesli jedziemy 120 i ktoś nas wyprzedza to szaleniec.A jeśli jedziemy 120 i wyprzedzamy innych to są to frajerzy.
  • ~fred
    (2018-04-04 00:33)
    Manewr wyprzedzania powinien być wykonywany sprawnie i efektywnie. Tylko wtedy ma szansę być bezpiecznym i nieutrudniającym innym użytkownikom drogi poruszania się. Jak widzę idiotów wyprzedzających o 5 km/h szybciej od wyprzedzanego to bym ich wsadzał za kraty. Za bezdenną głupotę i nieliczenie się ze zdrowiem i życiem innych. Ruch ma być płynny, przewidywalny i dostosowany do warunków i okoliczności.
  • ~yeti
    (2018-04-01 15:23)
    nie potarfisz wyprzedzac jedz prawym pasem
  • ~www
    (2018-03-29 11:02)
    Przepraszam bardzo, ale idiotą jest ten który zamiast przeprowadzić manewr wyprzedzania sprawnie i szybko zablokował lewy pas ruchu. Ale takie są skutki głupoty polskiej policji, która zamiast łapać i karać jeżdżących niebezpiecznie (wcale nie tożsame z jeżdżącymi szybko!) to zasadza się na prostych bezkolizyjnych odcinkach dróg i opodatkowuje mandatami przypadkowych kierowców normalnie jadących w sposób dostosowany do okoliczności.
  • ~root
    (2018-03-24 14:29)
    Też tak miałem, to zwykłe buractwo.
  • ~ciekawy123
    (2018-03-23 14:00)
    Porównujecie koszty autostrad w Polsce i za granicą, że są droższe od Naszych... A zarobki mają takie same jak my... czy zarabiają kilka razy więcej?!?
  • ~tak tak
    (2018-03-23 10:21)
    PANIE PANOWIE NALEPSZE RORWIAZANIE TO DELIKATNIE POKAZAĆ MU TYLNE ŚWIATŁA STOPU .......OCZYWIŚCIE DELIKATNIE DELIKWENT ZOSTANIE ZBITY Z TROPU I INFORMACJE ŻE NIE PRZELEWKI ......SPRAWDZONE
  • ~kierowca
    (2018-03-23 09:24)
    ja bym tego tluka z tira powoli zatrzymal i wezwal policje
  • ~gogo
    (2018-03-22 22:29)
    ja tam zawsze wlaczam spryskiwacze i zawsze dzialaja.😊 co prawda staram sie unikac takich sytuacji. jak jade szybko to staram sie zachowac odstep i poczekac az ktos wyprzedzi. a jak wolno to starm sie nikogo nieblokowac. gorzej jest z TiRami... potrafia blokowac autostrade nawet przez kilka kilometow
  • ~ef2000
    (2018-03-22 18:20)
    Powinno też być niedozwolone wyprzdzanie z prawej strony. Poza tym kretyństwo nie zdaje sobie sprawy, że ma obowiązek 1. umożliwić dokończenie innemu kierującemu rozpoczęty manewr, 2. utrzymać bezpieczny odstęp, 3. p o k o r n i e czekać aż będzie mógł jechać dalej... szkoda, że Policji jest tak mało na drogach.
  • ~Cynamon
    (2018-03-22 17:54)
    W Polsce to jest jakiś dziki zachód na drogach. Jak może być dopuszczone wyprzedzanie prawym pasem czy jazda na zderzaku? W Niemczech za 4/10 połowy prędkości zabierają już prawo jazdy na miesiąc. Za jazdę dosłownie na zderzaku zabierają prawko na 3m i do tego 600€ i 2 punkty. Kto jeździ po Niemczech to wie jak te 2 punkciki bolą ;) wyprzedzanie prawym pasem na autostradzie lub ekspresówce? 300€ i 2 punkty. Szybko się ludzie oduczają głupot ;)
  • ~A.
    (2018-03-21 12:59)
    Tak to znany numer. Jeśli jedziesz przepisowo, należy spokojnie i bezpiecznie (tak by nie wpadł na nasz zderzak) zwolnić do prędkości 10 km/h niższej niź kolumna wyprzedzana. Jak to możliwe zjechać na prawy pas. Pan "kierowca", któremu się spieszyło ma wolną drogę bo o nią "prosił". Jak mryga, trąbi i macha to musi miec powód. Lepiej nie dyskutować. Po dojechaniu do celu wysłać film z tylnej kamery jeśli posiadamy. Pozdrawiam 50 - 60K km rocznie na polskich eSkach i autostradach
  • ~Lutek.
    (2018-03-20 21:55)
    Nagranie z mojej kamery. Lublin, przejście dla pieszych, przeprowadzający stoi ze znakiem na przejściu a kobieta jedzie pomiędzy przechodniów i do przodu. Przesyłam film Policji a tam , prosze przyjśc i złożyć zawiadomienie. I co wy na to?
  • ~Kierowca zawodowy
    (2018-03-20 19:31)
    Jeżdżę często obwodnica trójmiasta i dla mnie powinni karać ale tych co uciążliwe i zachlannie jeżdżą lewym pasem jakby należał do nich ja nie mam kompleksów jak widzę że ktoś siedzi mi na zderzaku to zjezdzam aby nie utrudniać innym drogi nawet jak jeżdżą nieprzepisowo ale ja jestem kierowcą zawodowym i łatwo rozpoznaje kierowców niedzielnych bo chyba taki to napisał pozdrawiam wszystkich kierowców i życzę cierpliwości jednym i drugim
  • ~Grankee
    (2018-03-20 09:49)
    Nastepni co twierdzą, że wyprzedzanie z prawej na expresowkach i autostradach nie jest zabronione. Przeczytajcie matoly kodeks zamiast ludzi.w błąd wprowadzać. Wyraźnie napisane że wyprzedzanie z prawej strony dopuszczalne jest jeśli conajmniej 2 pasy w obszarze zabudowanym lub 3 w niezabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku. Jasno wynika z tego, że jeśli 2 pasy w niezabudowanym to nie wolno.
  • ~Kcpr
    (2018-03-19 18:08)
    W terenie niezabudowanym aby wyprzedzić z prawej strony muszą być conajmniej trzy pasy ruchu w tą samą stronę więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd...
  • ~qwert
    (2018-03-19 15:39)
    Już parę razy zdarzyło mi się jechać autostradą, gdzie masa pojazdów sunęła lewym pasem i chwila zwalniała nawet do 60km/h. Widocznie bali się, że jak zjadą to nikt ich nie wpuści przy wyprzedzaniu TIR-a. Lepiej było jechać prawym pasem. Inne problemy to jak ktoś chce wjechać na taką drogę - jadący nią nie zjadą na lewy pas by umożliwić wjazd na szybką trasę.. W miastach za to jak ktoś z bocznej ulicy wyjeżdża to zamiast pociągnąć prawym pasem do końca jego zwężenia to próbuje już na jego początku zmienić pas, gdy ledwo się turla - w efekcie nikt z głównej drogi nie przyhamuje na tyle aby go wpuścić i wjazd dla innych jest zablokowany. Na rondach za to zamiast przy skręcie w lewo zająć kilka pasów samochody często okupują ten środkowy zmniejszając przepustowość ronda.

Może zainteresować Cię też: